ŠPANJOLSKA - KOSTARIKA 7:0 / Najveća pobjeda Furije u povijesti Mundijala: Mlade snage deklasirale Kostariku, Olmo za povijest

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Net.hr

23.11.2022.
16:40

U susretu 1. kola skupine E Svjetskog nogometnog prvenstva Španjolska je na stadionu Al Thumama uvjerljivo svladala Kostariku sa 7-0 (3-0).

Strijelci za Španjolsku bili su Dani Olmo (11), Marco Asensio (21), Ferran Torres (31-11m, 54), Gavi (74), Carlos Soler (90) i Alvaro Morata (90+2).

Španjolska je dominirala terenom od prve minute te stvorila niz prilika za pogodak od kojih je iskoristila njih sedam, dok Kostarika nije uputila niti jedan udarac prema španjolskim vratima.

Najveća pobjeda

Ovo je najveća pobjeda Španjolske u povijesti na svjetskim prvenstvima.

Ranije u srijedu u prvoj utakmici ove skupine Japan je pobijedio Njemačku sa 2-1 (0-1), pa nakon prvog kola Španjolska i Japan imaju po tri boda, dok su Njemačka i Kostarika bez bodova.

U 2. kolu u nedjelju će igrati Japan - Kostarika i Španjolska - Njemačka.

TIJEK UTAKMICE

Svjetsko prvenstvo, skupina E

Španjolska - Kostarika 7:0

ŠPANJOLSKA: Simon - Azpilicueta, Busquets, Laporte, Alba - Rodri, Gavi, Pedri - Torres, Olmo, Asensio

KOSTARIKA: Navas - Martinez, Fuller, Duarte, Calvo, Oviedo - Campbell, Borges, Tejeda, Bennette - Contreras

Kraj.

90+7' Campbell, bivši igrač Arsenala, javno je opomenut od suca.

90+6' Neće biti osmog gola za sada, Soler nije uspio pogoditi okvir gola.

90+2' Morata zabija za 7:0, lijevog nogom je u prvi kut plasirao loptu. Obrana Kostarike je položila oružje.

90' Čeka nas osam minuta sučevog dodatka.

89' Soler je na odbijenoj lopti zakucao u drugi kut, za visokih 6:0. Na semaforu je teniski rezultat.

81' Morata se našao u prilici, no svirano je zaleđe.

80' Furija ima 84% posto posjeda lopte, totalni monopol na terenu.

75' Morata je sjajno asistirao za Gavija, koji je efektno vanjskom našao drugi kut Navasovog gola, pomogla mu je i vratnica.

74' Kostarika ima 0.00 očekivanih golova i dalje.

69' Izlazi Asensio, ulazi Nico Williams. To je ujedno i posljednja promjena Luisa Enriquea.

68' Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Calvo.

64' Izlaze veterani, Alba i Busquets. Ulaze Koke i mladi Balde.

63' Morata promašuje polupriliku.

61' Ulazi legendarni Bryan Ruiz, desetka Kostarike koja ima 138 nastupa za svoju domovinu.

57' Umjesto dvostrukog strijelca, ulazi Alvaro Morata. Također Soler ulazi umjesto Pedrija.

56' Drugi pogodak Torresa večeras, najbolja karika Kostarike i njen kapetan, Keylor Navas se nije snašao, a priliku koristi Ferran.

53' Olmo ubacuje na peterac, čiste Kostarikanci.

48' Azpilicueta je potegao loptu skroz do kaznenog prostora Kostarike, dodao je do Asensija, koji puca preko vrata Navasa.

46' Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

45+4' Pedri je podvalio za Asensija, ovaj šutira lijevog nogom i trese mrežu s krive strane.

45' Čeka nas pet minuta sudačke nadoknade.

43' Asensio pokušava iz daljine, no to ide samo u blok.

42' Španjoska dominira u posjedu lopte, i dalje imaju preko 80% lopte u svojim nogama.

35' Kostarika nije ni najmanje u prvih 35 minuta zaprijetila prema golu, očekivani golovi su im na 0.00, strašno rijetko se ovako nešto viđa, pogotovo na velikom natjecanju.

31' Ferran Torres je uzeo loptu i rutinski poslao golmana u jednu stranu, a pogodio u drugu.

30' Jordi Alba je srušen u kaznenom prostoru i to je najstroža kazna.

28' Španjolci imaju 84% posjeda lopte nakon skoro pola sata, nestvarno puno.

22' 2:0 za Španjolce na asistenciju Jordija Albe, iz trka pogađa Marco Asensio. Igrač Barcelone je asistirao igraču Real Madrida.

17' Kostarika je imala slobodan udarac, što je trenutno jedini način kako mogu nauditi Španjolcima, no završili su u zaleđu.

10' Olmo je se odlično okrenuo u šesnaestercu, napravio piruetu i sjajno "piknuo" loptu preko Keylora Navasa. Ovo je stoti pogodak Španjolske na Svjetskim prventsvima.

8' Marco Asensio je pucao po zemlji, ali španjolska desetka je neprecizna s vrha šesnaesterca.

5' Olmo je imao veliku priliku s pet metara zicera, ubacio se iz kosa, no nije našao drugi kut gola Keylora Navasa.

2' Prvi korner za Furiju, izveo ga je Dani Olmo, izbacili su Los Ticosi.

1' Počela je utakmica.