NEDODIRLJIVA AUSTRIJANKA / Schild zlato, Jeušić tek 17.

Maries Schild odnijela je zlato u slalomu na SP-u u njemačkom Garmschu. Jedina hrvatska predstavnica u drugoj vožnji, Ana Jelušić i dalje se muči s formom. U nedjelju Kostelić vozi slalom u kojem slovi za najvećeg favorita.

19.2.2011.
13:47

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Fenomenalna austrijska skijašica  Marlies Schild osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu u njemačkom Garmischu.

Svoju sunarodnjakinju Kathrin Zettel ostavila je 34 sekunde. Broncu je osvojila Šveđanka Maria Pietila-Holmner koja je za Schild zaostala 65 stotinki.

Hrvatska skijašica Ana Jelušić završila je tek na 17 mjestu sa zaostatkom od 3,65 sekundi. Ipak, u prvoj vožnji bila je tek 24. da bi u drugoj poravila svoj plasman za sedam mjesta.

U nedjelju se vozi posljednja utrka Svjetskom prvenstva. U muškom slalomu Ivica Kostelić slovi za glavnog favorita.