Sanja Jovanović bez finala na 50 leđno

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović nije uspjela izboriti nastup u finalu utrke na 50 metara leđnim načinom na Europskom prvenstvu koje se u kratkim bazenim održava u poljskom Szczecinu.

10.12.2011.
20:35

U polufinalima je 25-godišnja Dubrovčanka zauzela 12. vrijeme s otplivanih 27.59 sekundi. U disciplini koje je vlasnica svjetskog rekorda otprije dvije godine u Istanbulu (25.70) zaostala je 0.95 stotinki sekunde za najbržom polufinalisticom, Ruskinjom Anastasjom Zuevom. Tri mjesta lošija od Jovanović završila je nadolazeća hrvatska nada, 16-godišnja Valery Švigir. Njezino je vrijeme bilo tri desetinke (27.89) sporije od onog Sanje Jovanović. Polufinalne prepreke tijekom subotnjega poslijepodnevnog programa također nisu uspjeli svladati plivači. Saša Gerbec bio je 12. na 50 prsno s vremenom 27.19, dok je najbolji rezulat u subotu postavio Dominik Straga, koji je natjecanje na 100 metara mješovito za plivače završio na 11. mjestu (54.48). Saša Imprić u istoj je konkurenciji bio 18. s vremenom 55.63.