ŠPANJOLCI ŠOKIRALI FRANCUZE I IZBORILI FINALE: / Svjetski prvaci potučeni do nogu u zagrebačkoj Areni

Iznenađenje u zagrebačkoj Areni priredili su španjolski rukometaši

26.1.2018.
17:54
Pixel

Španjolski rukometaši prvi su finalisti Europskog prvenstva koje se igra u Hrvatskoj, oni su u polufinalu svladali aktualne svjetske prvake Francuze sa 27-23 (15-9).

Susret je rezultatski bio poravnat do 18. minute kada je bilo 8-8. Do kraja prvog poluvremena Španjolska je napravila sjajnu seriju od 7-1, vrhunski je funkcionirala njezina obrana na čelu s vratarom Corrallesom, dok je veteran Šterbik dva puta ušao s klupe i oba puta obranio sedmerce francuskim izvođačima.

SLAVNI SRBIN U DRESU ŠPANJOLSKE IZLUDIO FRANCUZE: Hitno je došao u Zagreb, a onda je pokazao zašto je jedan od najvećih

Španjolska dodala gas u prvom dijelu drugog poluvremena

Španjolci su i u prvom dijelu drugog poluvremena izgledali fantastično, golovima Solea i Enterriosa te uz još jedan Šterbikov obranjeni sedmerac u 45. minuti stigli su do velikih 23-14. No, tada su praktički stali, a Francuzi su zaigrali na sve ili ništa, agresivno u obrani što je rezultiralo s nekoliko španjolskih izgubljenih lopti pa je Francuska za sedam minuta serijom 6-0 smanjila na 23-20 i pri tom rezultatu imala napad. Ipak, Corrales je zaustavio udarac Abaloa da bi Canellas nakon gotovo osam minuta bez španjolskog gola uspio povisiti na 24-20 na isteku 52. minute čime su otupili nalet Francuza.

Povratak Francuza u završnici

Golom Mahea iz sedmerca Francuska je smanjila na 24-21 četiri minute prije kraja uz isključenje jednog španjolskog igrača. Iako je Dumoulin obranio dva udarca španjolskih igrača, lopta se uvijek odbijala u ruke Španjolcima te je Entrerrios golom za 25-21 dvije i pol minute prije isteka vremena riješio pitanje pobjednika.

SJAJNA ATMOSFERA: Atraktivne plesačice i veseli navijači zabavljaju se na utakmici polufinala

Ferran Sole sa sedam i Raul Enterrios sa šest golova predvodili su Španjolsku, dok je Cedric Sorhaindo sa šest golova bio najefikasniji kod Francuske.

Španjolskoj će ovo biti četvrti nastup u finalu europskih prvenstava, ali još nikada nije bila pobjednik. Gubila je finala 1996., 1998. 2006. i 2016. godine.

U nedjeljnom finalu Španjolska će igrati protiv boljeg iz ogleda Danske i Švedske koji se igra od 20.30 sati, dok će Francuska također u nedjelju igrati za treće mjesto protiv poraženog iz dvoboja Danske i Švedske.

UŽIVO

FRANCUSKA - ŠPANJOLSKA 23-27

60' - KRAJ UTAKMCE! Velika pobjeda Španjolske za finale EP-a, Francuzi idu u borbu za treće mjesto.

57' - Mahe zabio sa sedmerca za 24:21, Šterbik je sada na tri obranjena sedmerca, a dva puta je primio gol

55' - Španjolska ima napad i četiri pogotka razlike nešto više od pet minuta prije kraja, to bi trebalo biti dovoljno za veliko finale u Zagrebu

52' - Dumoulin brani sedmerac Španjolse, na drugoj strani Abalo ima sjajnu priliku za samo -2, ali španjolski je vratar zadržao prednost svoje momčadi

51' - Guigou zabija za samo -3! Potpuno su se vratili u igru sa šest pogodaka zaredom

48' - 5-0 serija Francuske, Abalo je zabio u polukontri. Vraćaju se Francuzi u igru, Španjolska je stala i nema rješenja u napadu što su protivnici iskoristili u nekoliko napada zaredom

47' - Lagarde s dva gola smanjuje vodstvo Francuske, a još jedan je zabio Dipanda. Došli su Francuzi na -6

44' - Arpad Šterbik nastavlja s majstorijama. Obranio je tri sedmeraca od četiri francuska na utakmici. Sada je spriječio Caucheteuxa da dođe do svojeg drugog gola. Zaključao je svoja vrata i izluđuje Francuze s linije od sedam metara

41' - Sole je ponovno siguran sa sedmerca. Francuska je nemoćna, Dinart na klupi širi ruke, ali ne uspjeva naći rješenja za probiti španjolsku obranu

39' - Aitor Arino zabija, a Francuska gubi loptu u sljedećem napadu. Nikako da povežu nekoliko dobrih akcija u napadu

35' - Entrerrios povećava zabija iz teške pozicije za +6 Španjolske koja kontrolira susret

31' - Krenuo je drugi dio utakmice s golovima na obje strane

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Španjolska sjajno igra u prvom polufinalu EP-a u Zagrebu. Na početku se igrao gol za gol, ali zatim su se odvojili te držali prednost protiv favorizirane Francuske. Na francuskim vratima zakazao je Gerard sa samo tri obrane od ukupno 17 udaraca. Španjolce predvodi Sole sa pet zgoditaka

30' - Francuska je izgubila loptu, Španjolci su se sjurili prema Gerardu, izborili sedmerac kojeg je Sole sigurno realizirao za velikih +6 na poluvremenu

29' - Figueras drži prednost Španjolske. Pred zagrebačkom publikom drže plus 5, Francuska ima zadnji napad u poluvremenu

28' - Šterbik je napokon kapitulirao, Caucheteux je siguran sa linije od sedam metara

27' - Sarmiento zabija za najveću prednost na utakmici, +4 imaju Španjolci

26' - Sole povećava vodstvo Španjolske sa sedmerca, Francuska je bez gola već osam minuta

25' - I ponovno Šterbik brani sedmerac. Guigou je pokušao biti lukav, ali španjolski je vratar lako pokupio njegov lob

21' - Arpad Šterbik je stao na vrata Španjolske prvi put na ovom prvenstvu i odmah je ovaj 38-godišnji veteran razočarao Francuze. Obranio je sedmerac za izjednačenje, a u sljedećem napadu Sarmiento povećava vodstvo Španjolaca

18' - Abalo je izborio sedmerac kojeg je iskoristio Mahe. Francuska je izjednačila rezultat nakon nešto više od polovice prvog dijela

16' - Sorhaindo je najraspoloženiji kod Francuza sa tri gola iz tri pokušaja, ali Sole sa sedmerca drži +2 za Španjolce. Gerard još nema nijednu obranu na vratima Francuske

13' - Sorhaindo i Karabatić su smanjili vodstvo, ali održavaju razliku Španjolci koji zasad izgledaju puno sigurnije na terenu

10' - Španjolska je povela prvi put na utakmici s dva gola razlike, Valero Rivera je zabio

7' - Karabatić je neprecizan u svojem prvom pokušaju na utakmici, a Španjolska je povela u sljedećem napadu 3-2 golom Entrreriosa

5' - Francuska drži vodstvo, strijelac je Mem nakon prvog španjolskog gola kojeg je zabio Sole

2' - Španjolska nije iskoristila prvi napad, a Sorhaindo zabija na drugoj strani za vodstvo Francuske

1' - Krenula je utakmica

ŠPANJOLSKO IZNENAĐENJE ZA POLUFINALE PROTIV FRANCUSKE: Šterbik hitno dolazi u Zagreb

17:50 - Utakmica počinje za deset minuta