KAUBOJI ZAPALILI GRADSKI VRT: / Švicarci namučili Duvnjaka i društvo, Hrvatska stigla do prve pobjede u kvalifikacijama za Euro

Hrvatska rukometna reprezentacija na najbolji mogući način otvorila je kvalifikacije za Europsko prvenstvo.

25.10.2018.
20:00
pixell

U susretu prvog kola skupine 2 pred rasprodanim Gradskim vrtom izabranici Line Červara pobijedili su reprezentaciju Švicarske rezultatom 31:28 (15:16) i zauzeli vodeće mjesto u skupini.

Na početku se igralo gol za gol, a Hrvatsku je u igri držao raspoloženi Luka Stepančić. Probleme je hrvatskim rukometašima stvarao Luka Maros, ali i Andre Schmid koji je sjajno razigravao ekipu. Međutim, kada je u 14. minuti Domagoj Duvnjak zabio svoj povratnički gol za 5:4, dvorana je eruptirala, a David Mandić doveo je Hrvatsku na +2 po prvi put u susretu. Iako su Švicarci brzo vratili rezultat u egal, Luka Cindrić sa svoja dva i Igor Karačić s jednim pogotkom u 17. minuti donijeli su povećanje vodstva na 10:7.

Švicarci vodili na poluvremenu

Švicarska klupa reagirala je minutom odmora. Šest minuta prije kraja poluvremena na krilima Schmida Švicarska je došla do novog izjednačenja (12:12), pa je Lino Červar morao pozvati time-out. Razbranili su se vratari s jedne i druge strane, zicere su skidali i Marin Šego i Nikola Portner u dresu Švicarske. No, Schmid je ipak doveo svoju momčad do prvog vodstva u susretu u 27. minuti prekrasnim pogotkom pod gredu. Sve do samog kraja se igralo gol za gol, ali Maros odvodi Švicarsku na +2. Cindrić ipak sa sirenom smanjuje na 15:16 nakon prvih 30 minuta.

KAUBOJI OTVORILI KVALIFIKACIJE ZA EURO: Osječani priredili paklenu atmosferu Švicarcima

Nakon pet i pol minuta igre u nastavku Hrvatska je ponovo bila u vodstvu nakon što je Horvat zabio u praznu mrežu gostiju. Isti princip ponovio je i Šego pogotkom s gola na gol za 19:17. Obrana je postala puno agresivnija pa su se čak hrvatski rukometaši imali priliku odvojiti na tri pogotka, ali nažalost nisu uspjeli. Nošeni sjajnom atmosferom u dvorani održavali su prednost od dva pogotka, a Duvnjak je i iznudio izravni crveni karton Lennija Rubina.

Cindrić i Stepančić najbolji

Do toliko željenog odljepljivanja na tri pogotka Hrvatska je stigla deset minuta prije kraja kada je Duvnjak odlično vidio prazan gol Švicaraca za 27:24. To je dodatno zagrijalo atmosferu u dvorani i brzo je stiglo novo najveće vodstvo. Karačić je pogodio za 28:24 i natjerao Michaela Sutera da pozove time-out. Vrijeme je prebrzo teklo da bi Švicarska uspjela ugroziti vodstvo koje su hrvatski rukometaši uspješno sačuvali do samog kraja i upisali prva dva boda u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020.

Hrvatsku su do slavlja vodili Luka Cindrić i Luka Stepančić svaki s po šest pogodaka. S druge strane najefikasniji bio je Andre Schmid s osam postignutih pogodaka.

Utakmicu drugog kola kvalifikacijske skupine 2 Hrvatska će igrati protiv Belgije u Leuvenu 28. listopada s početkom u 15:45 uz izravan prijenos na RTL televiziji. U svom prvom susretu u kvalifikacijama Belgija je u Zrenjaninu remizirala sa Srbijom 27:27 (15:14).

Uživo:

Hrvatska - Švicarska 31-28

Kraj

57' Štrlek je dao svoj prvi gol za 30-26.

51' Kauboji su otišli na +3 i sve su bliže pobjedi.

49' Trenutno se igra gol za golom. Kaubiji se ne mogu odvojiti.

44' Duvnjak je nezgodno pao nakon jednog duela, srećom nije se teže odlijedio i nastavio je susret.

36' Kauboji su poveli golom Horvata na odlično dodavanje Duvnjaka, 18-17.

33' Horvat je iz sedmerca donio izjednačenje 16-16.

31' Utakmica se nastavila.

Kraj prvog poluvremena

30' Nažalost Kauboji su poluvrijeme završili u rezultatskom zaostatku.

20' Karačić je zabio za 11-8.

15' Cindrić je zabio dva gola zaredom.

13' Mandić je zabio za 6-4, Gradski vrt gori.

11' Stepančić je dao svoj reći pogodak za 4-3.

7' Stepančić je dao za 3-2.

6' Stepančić je donio Kaubojima vodstvo 2-1, ali Švicarci su brzo uzvratili.

4' Horvat je zabio iz sedmerca za 1-0.

1' Počela je utakmica.