HRVATSKA IZGUBILA OD FRANCUSKE NA OTVARANJU KVALIFIKACIJA ZA OI: / Kauboji krenuli furiozno pa sve prokockali

Najbolji pojedinac Hrvatske bio je Ivan Čupić koji je zabio 10 golova. Hrvatska je igrala sjajno u prvom dijelu, ali su Francuzi dominirali prema kraju utakmice

12.3.2021.
22:30

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je kvalifikacije za Olimpijske igre porazom protiv Francuske rezultatom 30:26. Bio je ovo debi novog izbornika Hrvoja Horvata na klupi Kauboja, no neće ga pamtiti po dobrom.

Hrvatska je odigrala odličnih 45 minuta, no dojam je pokvarila u posljednjih 15 minuta kada je pala u igri. U prvom dijelu došli smo do četiri gola prednosti, u nastavku smo imali i +5 u nastavku, no domaćin je sve nadoknadio u posljednjoj četvrtini susreta okrenuvši rezultat.

"Kaubojima" sada preostaju još dvije utakmice protiv Portugala i Tunisa gdje će morati tražiti vizu za Tokio.

KALEB 'UBIO' FRANCUSKOG IGRAČA KOMENTAROM U PRIJENOSU UŽIVO: /

'Prosuo se po podu kao palačinka'

Tvrd početak

Krenulo je nervozno s obje strane, pa u prvih pet minuta nije bilo golova. Povela je Hrvatska golom Domagoja Duvnjaka, a Francuska je tek u sedmoj minuti zabila za 1:1 preko Dike Mema.

U prvih 20. minuta igralo se gol za gol, a tada je Hrvatska prvi put otišla na dva gola prednosti (9:7). Minutu kasnije imali smo +3 (10:7), a u 28. minuti i najveća četiri gola razlike u prvom dijelu (14:10). Do kraja poluvremena Francuzi su uspjeli smanjiti na 12:15.

Dobro smo krenuli i u nastavak, s dva brza gola Hrvatska je povela 17:12. Francuska se vratila serijom 3-0 za 17:15, no Kauboji su ekspresno uzvratili s dva gola za prednost 19:15. Uslijedila je nova francuska 'mini serija' za minus dva (20:18, 21:19). Francuzi su imali i kontru za samo gol zaostatka, no Pešić je sjajno obranio Descatov udarac.

Preokret

Nažalost, Francuska je na ulazu u posljednjih 10 minuta izjednačila (23:23), a minutu kasnije i povela sa 24:23. Bilo je to prvo francusko vodstvo od rane faze utakmice. U egalu nas je držao sjajni Ivan Čupić koji je odigrao jednu od najboljih predstava u hrvatskom dresu. Međutim, on nije mogao sam.

Pet minuta prije kraja Francuzi bježe na +2 (27:25), a tri i pol minute prije kraja na 28:25. Čupić je smanjio na -2, Štrlek je imao kontru za potpuni povratak, no nije zabio. Na koncu je Francuska slavila sa 30:26.

Francusku su do pobjede predvodili Dika Mem i Kentin Mahe sa po pet golova, dok je Timothey N'Guessan zabio četiri gola.

U hrvatskim redovima sjajan je bio Čupić sa 10 golova, Ivan Martinović je zabio pet, Luka Cindrić tri, a Igor Karačić i Domagoj Duvnjak po dva gola.

Portugal slavio

U drugom susretu iz naše skupine nije bilo iznenađenja, Portugal je pobijedio Tunis sa 34:27.

Portugal je do pobjede predvodio Andre Gomes sa sedam golova, dok su još sedmorica igrača zabila po tri gola. Kod Tunisa najefikasniji su bili Oussama Boughanmi s pet golova, dok su Amine Bannour i Yousef Maaref dodali po četiri gola.

Nakon prvog kola vode Francuska i Portugal sa po dva boda.

U subotu su na rasporedu susreti 2. kola, a sastaju se Hrvatska - Portugal i Francuska - Tunis.

Prve dvije ekipe iz skupine izboriti će plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Hrvatska - Francuska 26:30

Hrvatska: Šego, Čupic, Martinovic, Musa, Duvnjak, Mandić, Karačić

Francuska: Gerard, Mem, Mahe, N’Guessan, Abalo, Fabregas, Guigou

Kraj utakmice.

59' Novi gol Richardsona i to je to za ovu utkamicu. Francuzi upisuju dva boda.

57' Nažalost, još jedan gol iz sedmerca za Francuze, ali Čupić nas vraća svojim 10. golom. Sjajna partija Čupića, ako ništa. Štrlek je promašio zicer nakon kontre.

56' Primili smo gol sad na prazna vrata i to je +2 za Francuze u samoj završnici.

55' Novo isključenje za Hrvatsku i Mahe zabija iz sedmerca.

52' Francuska je povela, ali Čupić nas drži u igri. Trenutno je na 9 golova.

49' Francuzi su izjednačili. Hrvatska je pala, a ostali smo i s igračem manje nakon što je Martinović dobio 2 minute kazne.

46' Pešić brani penal. Sjajno brani danas Ivan, u ključnim trenucima spašava Hrvatsku.

44' Bomba Ivana Martinovića i opet smo u prednosti od tri gola. Na drugoj strani vraća Richardson, ali Čupić odgovara svojim sedmim golom na utakmici.

43' Strašna obrana Pešića. Skinuo je zicer iz kontre. Time-out zove Horvat.

41' Duvnjak zabija sjajan gol, ali opet nam prodaju brzi centar i zabijaju gol.

37' Povezali smo i mi dva gola. Čupić iz sedmerca i Mandić iz kontre.

36' Francuska je u naletu, napravili su sad seriju 3-0 i spustili se na samo -2.

34' Brani Pešić pokušaj s krila. Kako je ovo važna obrana bila!

33' Martinović je zabio, ali problemi za Hrvatsku na drugoj strani. Mahe je zabio, a Musa zaradio isključenje.

31' Počelo je drugo poluvrijeme. Čupić je odmah zabio iz kontre, a Francuzi su u sljedećem napadu pogodili gredu.

Kraj prvog dijela. Zabili su Francuzi sa zvukom sirene, ali nema veze. Hrvatska je odigrala sjajno prvo poluvrijeme.

30' Fenomenalna obrana Pešića i onda pogodak Čupića s crte. Hrvatska je na +4, Francuzi još imaju jedan napad.

28' Cindrić iz koraka poteže i zabija, ali Mem na drugoj strani vraća na +3 Hrvatske.

27' Martinović trese iz daljine i Hrvatska je opet na tri razlike. Čini se da ćemo s prednošću na poluvrijeme.

25' Ludovic Fabregas smanjuje prednost Hrvatske na +2.

23' Kozina zabija pod faulom i imamo tri gola razlike. Slomili smo Francuze obranom.

21' Karačić zabija za +2 Hrvatske prvi put na ovoj utakmici.

20' Sjajan gol Martinovića kojim smo iskoristili igrača više. Luka Karabatić je na hlađenju.

18' Musa je istrčao kontru i zabio, a N'Guessan uzvraća na drugoj strani. Cindrić nas ponovo dovodi u vodstvo.

16' Serija brzih golova sad, Francuzi su nam prodali i jedan brzo centar. Čupić poravnava sa sedam metara na 5:5.

13' Prvo vodstvo Francuza, a na drugoj strani Čupić zabija za izjednačenje.

12' Zabija Luc Abalo za izjednačenje.

10' Čupić zabija iz kontre nakon odlične obrane Hrvatske. Ovako želimo igrati. Ulazi u igru Cindrić.

9' Brani Šego sjajno pokušaj Francuza izvana!

6' Zabio je Mem prvi gol za Francusku, prošao je kroz sredinu i pogodio.

5' Spor, tvrd početak, prvi pogodak za Hrvatsku zabio je Duvnjak tek u 5. minuti.

1' Počela je utakmica. Sretno, Hrvatska.