IMAMO PRVE FINALISTE / Potpuni preokret aktualnih europskih prvaka i dominacija u drugom poluvremenu! Španjolci su u finalu Europskog prvenstva

Španjolska je slavila protiv Danske i osigurala nastupa u finalu Europskog prvenstva

28.1.2022.
17:58

Španjolska je u dramatičnoj utakmici slavila protiv Danaca i izborila nastup u finalu Europskog prvenstva.

Bio je to dvoboj aktualnih europskih i svjetskih prvaka, a slavila je Španjolska na krilima sjajnog Gomeza Abella.

Gomez je postigao 11 pogodaka, a Španjolci su na kraju slavili 29:25. Kod Danaca najbolji je bio Hansen koji je postigao osam golova.

Danci su bolje ušli u utakmicu te su u prvom poluvremenu u jednom trenutku vodili tri razlike. Ipak, Španjolci su se do kraja prvo dijela uspjeli vratiti na samo minus jedan, a potom su u drugom dijelu susreta potpuno preokrenuli utakmicu.

Sjajna predstava vratara

Raspoložen je bio i vratar De Vargas koji je izludio Dance u drugom poluvremenu i na kraju završio susret s 12 obrana. Španjolci tako čekaju drugog finalista iz susreta Francuske i Švedske, dok će Danci igrati za treće mjesto.

Uživo: Polufinale Europskog rukometnog prvenstva

Danska - Španjolska 25:29

60' - To je kraj! Canelias zabija za plus četiri i Španjolci idu u finale!

59' - Španjolcima se nikamo ne žuri, ipak Landin brani njihov pokušaj

57' - Španjolci odlaze na plus četiri, sve je manje nade za Dansku!

56' - Španjolci nikako ne daju Dancima da se vrate, ponovno je plus tri!

55' - Mlađi Landin smanjuje na minus dva, stariji se vraća na vrata Danske

54' - Čeka nas dramatičan kraj susreta!

51' - Isključenje za Španjolce, Danci smanjuju iz sedmerca

50' - Gomez iz sedmerca postiže svoj deseti pogodak

47' - Sjajna akcija Španjolaca koji dolaze do najveće prednosti, 22:19

45' - Gomez igra sjajnu utakmicu, predvodi Španjolce s devet pogodaka

43' - Festival isključenja: Prvo su Španjolci ostali s igračem manje, a potom Danci zbog namjernog igranja nogom

41' - Prvo vodstvo Španjolaca

39' - Devet obrana Landina, De Vargas na sedam! Sjajna večer golmana

36' - Dobar ulazak Španjolaca u drugi dio susreta

31' - Počelo je drugo poluvrijeme prvog polufinala

30' - Kraj prvo dijela, Španjolci su se vratili u utakmicu na samom kraju poluvremena

30' - Smanjuju Španjolci na minus jedan nakon pogreške Hanesna, lako su iskoristili činjenicu da je prazan gol Danaca

29' - Gomez zabija četvrti pogodak i vraća Španjolce u igru

26' - Dvije minute za Landina zbog ometanja brzog centra, Španjolci na minus dva nakon gola iz sedmerca

24' - I De Vargas ima već pet obrana, dao je priliku Španjolcima da se vrate na minus dva

22' - Krasan gol Maquede i isključenje kod Danaca

21' - Obrana iz prostora i bit će to prvi sedmerac za Španjolce, no Landin i to brani! Kakav golman!

18' - Landin je nevjerojatan, Španjolci ne mogu zabiti kraj fantastičnog Danca! Već ima sedam obrana!

14' - Španjolci mijenjaju obranu u 5-1

12' - Landin ima već pet obrana

11' - Deset minuta je iza nas, dobra, čvrsta utakmica za sada

8' - Landin je ušao dobro u utakmicu, za sada tvrdi susret i puno pogrešaka s obje strane

2' - Odmah isključenje za Maquedu

1' - Utakmica je počela s malim zakašnjenjem

Završnica Europskog prvenstva igra se u Budimpešti.

LUDILO U BUDIMPEŠTI /

Dosad neviđene scene na rukometu: Tko je na tribine pustio ove 'životinje'?

Polufinalne utakmice su na rasporedu u petak, kad će od 18 sati igrati Francuska i Švedska, a od 20.30 sati Španjolska i Danska. Island i Norveška su od 15.30 sati igrali za peto mjesto i izravan plasman na SP sljedeće godine, a u dramatičnoj završnici, slavili su Norvežani.

Danci u današnji susret ulaze kao favoriti, što ne čudi s obzirom da su prošle godine pokorili Svjetsko prvenstvo. Ipak, Španjolska je kvalitetna momčad te nas čeka zanimljiv dvoboj za finale EP-a, a ujedno su i aktualni europski prvaci. Dance predvodi neuništivi Mikkel Hansen, dok će se Španjolci osloniti na svoju timsku igru.

Poraženi iz polufinala će u nedjelju, 30. siječnja, igrati utakmicu za broncu od 15.30 sati, a finale je na rasporedu od 18 sati.

[PROMO] Zavrti kolo besplatnih vrtnji na Arena casinu i preuzmi svoj poklon!