I zvijezda Barçe gledala raspad Slovenaca!

Slovenski rukometaši su do finala SP-a stigli bez poraza, a onda su naletjeli na domaćina Španjolsku koji je slavio s 26:22 (13:12).

25.1.2013.
16:41

Španjolski rukometaši prvi su finalisti Svjetskog prvenstva koje se održava u njihovoj zemlji.

Momčad Valera Rivere u polufinalu je u barcelonskoj dvorani Sant Jordi svladala Sloveniju s 26:22. Do najveće su prednosti u prvom poluvremenu Španjolci došli u 23. minuti kada su poveli s 12:7. Uporni Slovenci su, međutim, na krilima vratara Gorazda Škofa do odmora smanjili zaostatak na samo minus jedan (13:12).

Unatoč tome, neizvjesnost u nastavku nije dugo trajala. Od 12. do 19. minute Španjolska je s 15:14 došla na 21:14 i priči je bio kraj.

Joan Cañellas je s pet pogodaka bio najefikasniji kod Furije za koju su po tri gola dodali Julen Aguinagalde i Viran Morros. Arpad Šterbik je, pak, skupio deset obrana. Kod Slovenaca su najbolji bili Gašper Marguč sa sedam golova i Škof s 12 obrana. Finale je u istoj dvorani na rasporedu u nedjelju.