PONOVNO BRILJIRAO / Sjajni Mandić predvodio Zagreb do velike pobjede u Ligi prvaka

29.11.2023.
20:31
Igor Soban/PIXSELL

U utakmici 9. kola rukometne Lige prvaka Zagreb je u Areni pobijedio mađarski PICK Szeged s 30-25 (17-12) i ostao u igri za plasman u drugu fazu.

NAKON PRESJEDANJA U FRANKFURTU /

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija sletjela u Švedsku: 'Idemo utakmicu po utakmicu na SP-u'

Hrvatski prvak je odigrao sjajno prvo poluvrijeme u kojem je došao do prednosti od 17-12, u kojem je briljirao Matej Mandić sa sedam obrana. Zagreb je prelomio utakmicu u prvih 13 minuta drugog dijela kada je postigao pet golova, a nije primio nijedan, dok se u strijelce upisao i vratar Mandić, a hrvatska momčad je otišla na nedostižnu prednost od 22-13.

Kod Zagreba su Zvonimir Srna i Ivan Ćupić zabili po šest golova, a Lovre Klarica i Timur Dibirov po četiri, dok je Mandić ukupno imao 11 obrana. U mađarskom sastavu je Borut Mačkovšček zabio pet golova, Marin Jelinić tri, a Luka Stepančić i Mario Šoštarić po dva gola.

Zagreb je nakon devet kola na sedmom mjestu s bodom manje od Szegeda, a plasman u daljne natjecanje osigurava šest najboljih momčadi skupine. U ovoj skupini je Aalborg pobijedio Kolstad s 29-18.

U 10. kolu Zagreb gostuje kod Pelistera 7. prosinca.

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.