Sjajni Bičanić izludio ponajboljeg golmana svijeta

U utakmici prvog kola Zagrebove, A-skupine rukometne Lige prvaka, Barcelona je u svojoj Blaugrani pobijedila francuski Chambery 28:25.

2.10.2011.
0:51

Slavili su europski prvaci zahvaljujući sjajnim obranama BiH-reprezentativca Danijela Šarića, najzaslužnijeg za preokret domaćih u drugom poluvremenu, nakon što su na poluvremenu Francuzi vodili 16:13.

Skinuo je najkorisniji igrač prošlosezonskog Final Foura Lige prvaka ukupno 20 lopti Francuzima, od čega pet sedmeraca i četiri u drugom poluvremenu.

Najbolje se s njim u francuskim redovima nosio hrvatski reprezentativac Damir Bičanić, koji mu je zabio čak osam golova. Bio je 26-godišnji Slavonac najbolji strijelac utakmice.

U redovima Barcelone, pored Šarića, prva imena su bili Laszlo Nagy sa šest i Juanin Garcia sa pet golova.

U trećoj utakmici prvog kola Zagrebove skupine švicarski je Schaffhausen pobijedio Bosnu u Sarajevu 34:23.

Do uvodne je pobjede stogao skopski Metalurg bivšega hrvatskog izbornika Line Červara, koji je u Skopju pobijedio Koper s 28:23.

Zagreb CO - Savehof 30:26 Barcelona - Chambery 28:25 Bosna BH Gas - Schaffhausen 23:34

Skupina CWisla Plock - Constanta 30:29 Metalurg Skopje - Cimos Koper 28:23

Skupina D Partizan - Kopenhagen 25:31 Blaženko Lacković bio je sa šest pogodaka najefikasniji od trojice hrvatskih reprezentativaca u HSV-u, koji je kao domaćin pobijedio momčad Hüttenberga s 35:26 u 5. kolu rukometne Bundeslige.

Domagoj Duvnjak i Igor Vori dodali su po dva gola u domaćem sastavu. Najefikasniji u hamburškoj momčadi bio je Danac Hans Lindberg s 10 golova (šest iz sedmeraca).

Drago Vuković, koji je ovoga ljeta stigao u momčad Lübbeckea iz Gummersbacha, zabio je dva gola u domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Hildesheima 33:27.

Bundesliga, 5. kolo: HSV - Hüttenberg 35:26 Lübbecke - Hildesheim 33:27 Melsungen - Balingen-Weilstetten 28:19

Redoslijed: 1. Kiel 12 (+1), 2. Melsungen 8, 3. Füchse 8, 4. Flensburg 8, 5. HSV 8 (+1)...