KAPA DO PODA / Rukometaši Nexea 'rapsodijom' u Duesseldorfu napravili veliki korak prema četvrtfinala Eurokupa

Našićani su od početka dvoboja u Duesseldorfu pokazali kako su daleko kvalitetniji sastav od Motora

21.3.2023.
20:51
Sime Zelic/PIXSELL

Rukometaši našićkog Nexea u prvoj su utakmici osmine finala Eurokupa kao gosti u Duesseldorfu svladali ukrajinski Motor Zaporožje sa 27-23 (13-8).

PP Zagreb - Nexe 30-25 /

Zagrebaši slavili u dugoočekivanom derbiju protiv Nexea: Manuel Štrlek nije nastupio za Našićane

Predrag Vejin sa sedam te Aleksandar Bakić i Fran Mileta s pet golova bili su najefikasniji u sastavu Nexea, dok su Jurij Kubatko, Ihor Turčenko i Dmitro Horiha bili peterostruki strijelci za Motor.

Našićani su od početka dvoboja u Duesseldorfu pokazali kako su trenutačno daleko kvalitetniji sastav od Motora, već sredinom prvog poluvremena imali tri gola prednosti (7-4), pred kraj te dionice igre i najvećih sedam razlike (13-6), da bi u nastavku samo rutinski održavali prednost. S tri uzastopna gola Motor je u posljednjoj minuti smanjio na 26-23, ali Severec je lijepim pogotkom u posljednjoj sekundi postavio konačni rezultat.

Uzvratni susret na programu je za tjedan dana u Našicama, a ukupni pobjednik ovog dvoboja u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz susreta islandskog Valura i njemačkog Goeppingena.