LIGA PRVAKA / PPD Zagreb teško stradao u Njemačkoj: Prijeti li Plinarima scenarij iz prošlih sezona?

Nakon domaćeg poraza od danskog GOG Gudmea (27-31), hrvatski prvak je poražen i na gostovanju u Njemačkoj. I to s velikih 10 razlike.

22.9.2022.
22:33
Joško Herceg

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su i drugi poraz u skupini A Lige prvaka nakon što su na gostovanju kod Magdeburga izgubili sa 25-35 (12-17).

PPD Zagreb je dobro ušao u susret, nakon deset minuta vodio je 5-4, no Magdeburg je okrenuo rezultat i vrlo brzo došao do tri gola prednosti (10-7), a potom i do +4 (13-9). Na poluvremenu je domaći sastav imao pet pogodaka viška (17-12).

U nastavku susreta prednost Magdeburga je nastavila rasti. U 40. minuti je bilo velikih +10 (26-16), a potom i 11 razlike (30-19). Na koncu je završilo 35-25 za drugu pobjedu njemačkog sastava i drugi poraz hrvatskog prvaka.

Magdeburg su do pobjede predvodili Tim Hornke sa 11 golova, te Matthias Meister sa četiri gola. Kod Zagreba najefikasniji su bili Csaba Leimeter s pet, te Edin Klis, Željko Musa i Karpo Sirotić sa po tri gola.