KORAK DO GRUPNE FAZE / Podravka se izvukla iz ponora u Poljskoj i lovi Europa ligu iz sjajne pozicije

5.12.2022.
8:58

Podravka je na korak do ulaska u Europsku ligu nakon što je odigrala 24:24 u Lublinu protiv Zaglebia. Bolja ekipa iz dva susreta ići će u grupnu fazu Europa lige, a Koprivničanke su napravile dobar posao u Poljskoj.

Slab početak i furiozan završetak

Gubile su izabranice Željka Babića i s pet razlike da bi se vratile u igru i pred kraj čak i povele no svakako mogu biti zadovoljne nerješenim ishodom. Bio je to prvi ozbiljan susret ove sezone uzmemo li u obzir da Podravka izuzev Lokomotive nema izazovne rivale u domaćem prvenstva.

Legendarni kapetan Kauboja otkrio urnebesnu anegdotu o Baliću i Paki Ćavaru: 'Ivano je bio lud ko kupus'

Na početku su Koprivničanke bile prilično nesigurne te su domaće rukometašice došle do prednosti, a na odmor se otišlo s prednošću od tri pogotka za Poljakinje.

Guskić i Šimara najefikasnije

Slabo su izgledale hrvatske doprvakinje i na otvaranju drugog poluvremena, ali nakon minus pet i time-outa Željka Babića, Podravka se preporodila. Tako su 13 minuta prije kraja poravnale rezultat da bi u 56. minuti došle i do prvog vodstva na utakmici no Zaglebie je poravnalo na 24:24 što je i konačan rezultat prvog susreta.

Sjajnu je partiju pružila Bešen na vratima s 11 obrana, a najefikasnije su bile Guskić i Šimara sa po šest pogodaka. Kod domaće ekipe istaknule su se Drabik i Kochaniak koje su također pogađale po šest puta.

Uzvrat u Koprivnici je na rasporedu u petak u 18 sati.