BACIO SE NA GLAVU / Ovaj potez našeg kapetana Duvnjaka najbolje pokazuje koliko mu je stalo do našeg dresa

Izabranici Gorana Perkovca dobro su započeli dvoboj protiv Belgije i u 14. minuti imali četiri pogotka prednosti (10-6). No, do kraja prvog dijela gosti su uspjeli potpuno uhvatiti priključak (16-16)...

1.5.2023.
10:15

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u posljednjem je kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. svladala izabranu vrstu Belgije s 34-29 (16-16) u riječkoj dvorani Zamet i završila na drugom mjestu u skupini 5 s devet bodova.

OGROMAN USPJEH /

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija osvojila zlato na Mediteranskom prvenstvu

Prvo mjesto je osvojila Nizozemska koja je u zadnjem kolu svladala Grčku s 32-26. Nizozemci su također završili s devet bodova, ali su zbog boljeg omjera u međusobnim dvobojima s Hrvatskom završili kao prvi, što će im donijeti mjesto u prvom "šeširu" na ždrijebu skupina, dok će Hrvatska biti u drugom.

Kapetanski

Kapetan Hrvatske Domagoj Duvnjak napravio je jako požrtvovan potez kada se bacio po loptu i uzeo ju. Video možete pogledati ovdje.

Nastavak drugog dijela donio je puno bolju igru Belgije koja je u prvih deset minuta napravila 7-3 te u 40. minuti vodila s 23-19. Hrvatska je u sljedećih pet minuta postigla isto toliko pogodaka i ponovno preuzela vodstvo (24-23).

Mateo MarašFilip Glavaš Josip Šarac su nosili hrvatski napad do kraja dvoboja, uz asistenciju iskusnijih Luke Cindrića Manuela Štrleka pa je na kraju Hrvatska slavila rezultatski uvjerljivu pobjedu 34-29.