SP RUKOMETAŠICA / Olimpijske i svjetske prvakinje bolje od europskih: Poznata prva dva para četvrtfinala

Dvoboj aktualnih olimpijskih pobjednica (Francuska) i aktualnih svjetskih te europskih prvakinja (Norveška), ujedno i reprezentacija koje su već osigurale plasman na Olimpijske igre u Parizu, odlučen je u zadnje tri minute

10.12.2023.
22:41

Francuska ženska rukometna reprezentacija svladala je Norvešku s 24-23 (12-12) u Trondheimu i tako osvojila prvo mjesto u skupini 2 druge faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu te će za dva dana u četvrtfinalu igrati protiv Češke koja je osvojila drugo mjesto u skupini 4.

SP RUKOMETAŠICA /

Drama posljednjeg kola: Igrao im je bod za četvrtfinale, a uvjerljivim porazom na kraju pale na 4. mjesto skupine

Norvežanke će za plasman u polufinale igrati protiv Nizozemske, koja je bez izgubljenog boda stigla do četvrtfinala kao pobjednik skupine 4.

Dvoboj aktualnih olimpijskih pobjednica (Francuska) i aktualnih svjetskih te europskih prvakinja (Norveška), ujedno i reprezentacija koje su već osigurale plasman na Olimpijske igre u Parizu, odlučen je u zadnje tri minute, u koje su Norvežanke ušle s minimalnim vodstvom (23-22), nakon što su veći dio drugog poluvremena Francuskinje bile u prednosti.

No, domaća reprezentacija je u zadnje tri minute ostala bez realizacije pa su golovi Chloe Valentini i Estelle Nze Minko donijeli pobjedu Francuskoj. U zadnjim sekundama utakmice Stine Skogrand je imala čistu priliku s desnog krila, ali je njen pokušaj zaustavila francuska vratarica Laura Glauser. Da su Norvežanke uspjele izvući bod, one bi osvojile prvo mjesto u skupini zbog bolje ukupne gol-razlike.

Ključnu utakmicu hrvatske ženske rukometne reprezentacija u borbi za četvrtfinale SP-a protiv Mađarske u ponedjeljak pratite na RTL Kockici i platformi Voyo.