U SAMO SEDAM MINUTA / Nova hrvatska rukometna tragedija u međunarodnom natjecanju: Djevojke koje vodi Ivica Obrvan prosule sedam razlike

Ovaj put, blamaža se odigrala u okviru Europske lige, gdje su rukometašice Podravke Vegete remizirale u gostima protiv Váca rezultatom 28-28...

7.1.2024.
21:57
Pixsell

Manje od mjesec dana nakon tragičnog poraza hrvatske ženske rukometne reprezentacije od Mađarske (23-22) na Svjetskom prvenstvu u Göteborgu, ponovno se ekipa pod vodstvom Ivica Obrvana, susrela s neuspjehom protiv Mađarica.

INFORMACIJE IZ PRVE RUKE /

Gojun detektirao Perkovca: 'Hoće igrati taj neki brzi rukomet, nema nijednog specijalista za obranu'

Ovaj put, blamaža se odigrala u okviru Europske lige, gdje su rukometašice Podravke Vegete remizirale u gostima protiv Váca rezultatom 28-28, unatoč prednosti sedam razlike u svoju korist sedam minuta prije kraja utakmice.

Susret se preokrenuo nakon što je Josipa Mamić postigla gol za vodstvo 28-21 u 53. minuti, Obrvan je zamijenio golmanicu Luciju Bešen, a stavio Antoniju Tucaković. Nakon toga, Podravkašice nisu uspjele postići nijedan gol do kraja utakmice, dok su Mađarice sustigle zaostatak napad za napadom.

Preokret im je olakšala hrvatska klupa, Nikolina Zadravec dobila je isključenje minutu i 14 sekundi prije kraja, vratila se u igru nakon samo 21 sekundu, unatoč tome što više nije smjela sudjelovati u igri. U toj zbrci, suci su automatski dodijelili loptu Mađaricama, koje su zabile gol 11 sekundi prije kraja, izjednačivši rezultat i osiguravši senzacionalni bod.

Iako je Tina Barišić bila isključena u 43. minuti, ona je bila najefikasnija igračica utakmice s devet golova iz 12 pokušaja. S druge strane, kod domaćih su po sedam golova postigle Csenge Kuczora i Fanny Helembai. Lucija Bešen, s 14 obrana iz 33 udarca (42 posto uspješnosti), imala je sjajan nastup, dok je Tucaković upisala tri obrane.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Hrvatske na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO