Kakva drama /

Nijemci šokirali domaćine: Francuzi prosuli sve u zadnjim sekundama, 'gorak' oproštaj Karabatića

Nevjerojatna drama se odvijala u završnici četvrtfinala rukometa na OI

7.8.2024.
16:08

Njemačka rukometna reprezentacija u dramatičnoj je završnici osigurala polufinale na Olimpijskim igrama u Parizu. U četvrtfinalu bili su bolji od domaćina Francuza 35-34 nakon produžetaka.

ZASLUŽILI SLAVLJE /

Trg uz baklje dočekao hrvatske olimpijce: Sportaši na pozornici obećali medalje i iz Los Angelesa

Kakva je to utakmica bila! Francuzi su vodili gotovo cijeli susret. Na poluvrijeme su otišli s tri razlike prednosti (17-14), da bi na početku drugoga poluvremena podigli vodstvo na šest razlike. No Njemačka se polako vraćala i u pet minuta između 45. i 50. preokrenula na minimalno vodstvo. Opet je Francuska ubacila u brzinu i serijom 3:0 ušla u zadnju minutu s vodstvom 29:27.

Nijemci su smanjili 13 sekundi prije kraja, a Francuzi su krali vrijeme i pozvali time-out par sekundi prije kraja. Imali su Francuzi sve u svojim rukama, no onda kao da je pao mrak na oči Dike Memu. Njegovo dodavanje presjekao je Renars Uščins i izjednačio u zadnjim sekundama za produžetke.

U produžecima se vodila bitka gol za gol. Nedim Remili izjednačio je 20-ak sekundi prije kraja, no NIjemcio su izveli brzi napad. Opet je Uščins bio njemački heroj. Zabio jeu posljednjim sekundama za konačnih 35-34 i odveo Njemačku u polufinale protiv Španjolske.

Uščins je bio najefikasniji igrač na utakmici s 14 golova, dok je kod Francuza najviše golova dao tragičar Dika Mem. Bila je to zadnja utakmica karijere za Nikolu Karabatića. Rukometni velikan svakako je neće po dobrome pamtiti, no osvojio je sve što se da u rukometu tako da nema za čime žaliti.