KAKVA VEČER / Japan iznenadio i uzeo pobjedu Danskoj, a Švedska protiv Kameruna nemilosrdna

Švedska je već u prvom poluvremenu imala vodstvo od 11 pogodaka, a nastavilo se tako i u drugom

7.12.2023.
22:25
profimedia

Svjetsko prvenstvo u rukometu za žene u četvrtak je nastavilo s utakmicama druge faze grupnog dijela natjecanja.

PLANULO /

Lokomotiva dan uoči utakmice rasprodala Kranjčevićevu za Hajduk

PLANULO /

Momčadi skupine 2 i skupine 4 prve su utakmice te faze odigrale u srijedu.

U skupini 1 Hrvatska reprezentacija je u napetoj završnici pobijedila Crnu Goru s 26-25 (13-13).

Senegal je Mađarskoj pružio odličan otpor i obje su reprezentacije uzele po jedan bod odigravši remi (30-30 (14-8)), a Švedska je već u prvom poluvremenu imala vodstvo od 11 pogodaka, a nastavilo se tako i u drugom. Šveđanke su Kamerun ostavile iza sebe i pobijedile 37-13 (16-5).

U skupini 3 Srbija je od Poljske izgubila 21-22 i sada se nalazi na posljednjem mjestu skupine.

Njemačka je s Rumunjskom vodila tešku borbu, a na poluvremenu su Rumunjke bile i u vodstvu. Držale su Rumunjke korak s Njemicama, ali su na kraju Njemice ipak bile bolje i pobijedile rezultatom 24-22 (9-12).

Danska je u utakmicu protiv Japana ulazila kao favoriti no Japan je bacio bombu iznenađenja i na samom kraju odnio pobjedu rezultatom 26-27 (12-12).

Utakmice hrvatskih rukometašica u drugom krugu možete uživo gledati na programu RTL Kockica te na platformi Voyo uz stručnog komentatora Filipa Brkića