IZBORNIK BABIĆ NAKON PORAZA: / 'Umor je kriv za sve! Ostavka? Razgovarat ću sa suprugom o tome'

Hrvatska rukometna reprezentacije nije uspjela osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Imali su Kauboji 24-16 protiv Slovenije u 40.

28.1.2017.
22:31

Kroz veći dio ogleda činilo se da Željko Babić ima odgovor na sve što mu proslavljeni kolega na suparničkoj klupi postavlja kao ispit, u završnici su ti odgovori nestali i Slovenija je stigla do razloga za slavlje i druge medalje s velikih natjecanja. Ovu je broncu dodala europskom srebru iz 2004., a svoj najbolji rezultat sa svjetskih prvenstava popravila protiv suparnika koji joj je medalju uskratio 2013. Tada su za broncu igrale također Hrvatska i Slovenija, a Kauboji su tada slavili 31-26. Sada je završilo 31-30 za Sloveniju...

NOVI ŠOKANTAN PORAZ U PARIZU: /

Kauboji vodili +8 protiv Slovenaca pa se potpuno raspali i ostali bez bronce!

Razloge poraza pokušao je objasniti Babić:

"Igrači su stvarno umorni, odigrali su fantastičnih 45 minuta. Noge su nam bile mrtve, nismo izdržali. Oni više ne mogu hodati", kazao je u mikrofon RTL-a, a na upit kako je moguće ispustiti tako visoku prednost odgovorio:

"Kako smo stvorili prednost od osam razloga, tako smo ju i ispustili. Umor je kriv za sve. Crne rupe? Stvar za analizu. Turnir je za nas bio dobar. Nismo osvojili medalju, ali dali smo sto posto svoje mogućnosti i stvorili dobre temelje za budućnost. U Zagrebu ćemo napadati medalju. Dobili smo puno mladih igrača koji će dobro igrati."