KIKS NA STARTU / Dobrih deset minuta u završnici dovoljno samo za bod Hrvatske na otvaranju SP-a

Tekstualni tijek utakmice između Hrvatske i Senegala u prvom kolu Svjetskog prvenstva mogli ste pratiti na portalu Danas.hr

1.12.2023.
16:49

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija remijem 22-22 (9-11) protiv Senegala započela je svoj nastup u skupini A na Svjetskom prvenstvu u Goteborgu.

IDEMO DJEVOJKE, SVI SMO UZ VAS! /

Hrvatske rukometašice započinju nastup na SP-u: 'Obrana će biti ključ, a ja sam njen stup'

Tina Barišić s osam i Katarina Ježić s četiri gola bile su najefikasnije kod Hrvatske, dok je Doungou Camara sa 10 pogodaka bila nerješiva enigma za našu obranu.

Bio je to susret u kojem Hrvatska niti u jednom trenutku nije vodila, 12 minuta prije kraja je zaostajala čak četiri gola razlike (16-20) pa izabranice Ivice Obrvana na kraju mogu biti zadovoljne i bodom.

Susret je loše krenuo napadački za Hrvatsku, koja je svoj prvi pogodak postigla nakon 3:40 minuta igre, a Senegal je predvođen Camarom tada već imao 2-0. Senegalke su sredinom prvog poluvremena prvi put stigle do tri razlike (5-2, i 7-4) te na odmo otišle s plus dva.

I početkom nastavka nije funkcionirao napd Hrvatske pa je Senegal u 43. minuti stigao do 16-12, a 12 minuta prije kraja vodio i sa 20-16 uz igračicu više. Ipak, s nekoliko brzih golova Hrvatska se vratila u igru, a četiri minute prije kraja prvi put i poravnala na 21-21. No, zatim je Šenvald isključena na dvije minute pa su ekipe izmijenile golove, na 22-22 poravnala je Ježić 40-ak sekundi prije kraja.

Seneal je u preostalom vremenu imao napad za pobjedu, ali udarac Camare ipak je uspjela zaustaviti Pijević.

U skupini su uz Hrvatsku i Senegal još Kina i Švedska. S Kineskinjama igramo 3. prosinca u 15.30 sati, dok nas domaćina čeka 5. prosinca od 20.30 sati

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj započeo je 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.