DAME I GOSPODO, USTANITE I ZAPLJEŠĆITE: / Hrvatska srušila Egipat i osigurala obračun s europskim doprvacima

Hrvatska rukometna reprezentacija slavila je protiv Egipta 21:19 u osmini finala Svjetskog prvenstva.

22.1.2017.
18:12

SENZACIJA U FRANCUSKOJ: Mađarska izbacila olimpijske pobjednike i obradovala Hrvatsku i Španjolsku

SENZACIJA U FRANCUSKOJ: /

Mađarska izbacila olimpijske pobjednike i obradovala Hrvatsku i Španjolsku

Hrvatsku u četvrtfinalu očekuje Španjolska koja je u subotu u dramatičnom susretu pobijedila Brazil 28-27, a u preostalim susretima sastaju se Francuska - Švedska, Slovenija - Katar, te Norveška Mađarska. Dvoboj između Hrvatske i Španjolske na rasporedu je 24. siječnja ponovo u Montpellieru.

Hrvatska je odigrala sjajno prvo poluvrijeme protiv afričkog prvaka, no u nastavku je odigrala daleko slabije ugrozivši plasman među osam najboljih. Odabranici Željka Babić su nakon prvog poluvremena imali šest golova prednosti (13-7), međutim u drugom dijelu je Egipat u više navrata smanjio na samo minus dva.

Srećom, Egipćani su u završnici ostali bez daha i Hrvatska je na koncu slavila sa 21-19.

Horvat najučinkovitiji

Našu su reprezentaciju do pobjede predvodili Zlatko Horvat sa šest golova, Luka Cindrić s pet golova, Željko Musa i Luka Stepančić zabili su po tri gola. dok je Ivan Pešić sakupio 11 obrana. Vratar Meškova je prvi dio prvenstva proveo na tribinama, a izbornik Babić odlučio mu je pružiti priliku umjesto Filipa Ivića. Pešić je opravdao povjerenje jer je protiv Egipta bio jedan od naših najboljih igrača. Već u prvom poluvremenu je imao sedam obrana, a u nastavku je dodao još četiri.

U redovima afričkog prvaka najefikasniji su bili Ahmed Elahmar s pet i Mohamed Ibrahim Ramadan sa četiri gola.

Bio je to četvrti susret hrvatskih i egipatskih rukometaša na velikim natjecanjima i četvrta pobjeda naših rukometaša.

Pregled rezultata drugog dijela Svjetskog prvenstva rukometaša u Francuskoj i raspored četvrtfinala.

SP rukometaša - osmina finala: Nedjelja: Bjelorusija - Švedska 22-41 (11-24) Mađarska - Danska 27-25 (13-12) Njemačka - Katar 20-21 (10-9) Hrvatska - Egipat 21-19 (13-7)

Odigrano u subotu: Norveška - Makedonija 34-24 (12-10) Francuska - Island 31-25 (14-13) Rusija - Slovenija 26-32 (15-13) Brazil - Španjolska 27-28 (18-16)

Raspored četvrtfinala - utorak, 24.1. 17.00 Albertville: Norveška - Mađarska 19.00 Lille: Francuska - Švedska 20.45 Pariz: Slovenija - Katar 20.45 Montpellier: Španjolska - HRVATSKA

Predsjednički kup (borba od 17. do 20. mjesta): Saudijska Arabija - Argentina 22-24 (8-10) Odigrano u subotu: Poljska - Tunis 28-26 (15-11)

Predsjednički kup (borba od 21. do 24. mjesta): Čile - Bahrein 35-30 (18-14) Odigrano u subotu: Japan - Angola 37-26 (18-14)

Uživo:

Hrvatska - Egipat 21:19

Kraj

60' Hratska ja slavila 21:19.

58' Eissa za 21:17. Izgleda da se Stepančić ozlijedio.

56' Cindrić opet zabija, 21:16.

54' Pešić je obranio Elahmaru.

53' Pešić je obranio, ali bit će sedmerac za Egipat.

52' Cindrić je preuzeo odgovornos, s četvrtim golom vrća Hravstku na +4.

51' Musa je zabio pod pritiskom oduzimanje lopte, 19:15. Prejeftino je preko Elahmaraa uzvratio Egipat.

50' Duvnjak je donio Hrvatskoj prednost od plus četiri, 18:14. Elderaa je uzvratio.

49' Elahmar je ispalio bombu, srećom pokraj gola.

48' Cindrić je probio, 17:14.

47' Ramadan nas je kaznio, opet je samo minus dva.

45' Stepančić je probio egipatsku obranu, 16:13.

44' Elahmar je realizirao sedmerac, 15:13.

43' Pešić je zaustavio udarac s krila.

42 ' Konačno gol. Cindrić je zabio nakon 11. minuta, 15:12.

41' Mandalinić je pucao pod pritiskom, ništa od gola.

38' Novi gol Egipta, došli su na samo minus dva, 14:12.

37' Radaman je zabio za 14:11.

36' Elahmar je iskoristio pogrešku Hrvatske i smanjio na 14:10.

34' Elahmar je zabio iz sedmerca za 14:9.

32' Eissa je odgovorio, 14:8.

31' Horvat je golom otvorio nastavak utakmice, 14:7

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30' Ramadan je sad lako zabio, 13:7.

28' Tooo! Pešić je obranio sedmerac Elbassiounyju.

27' Mamić je zabio lijepopod prekršajem za 13:6. Pešić nakon toga odlično obranio, ali je Musa skrivio sedmerac.

24' Cindrić odvodi Hrvatsku na plus sedam. Pešić je potom upisao obranu, ali je Ramadan zabio, 12:6.

23' Musa je zabio za veliko vodstvo 11:5.

22' Shebib je isključen. Sedmerac je realizirao Horvat.

20' Duvnjak je na poštedi prilikom naših napada. Igra samo obranu za sada. Abouebaid je zabio iz kontre za 9:5.

19' Nova intervencjia Pešića, peta njegova obrana.

18' Pešić je skinuo još jednu loptu. Uslijedila je kontra, Horvat za 9:4.

16' Stepanić donosi Hrvatskoj plus pet, 8:3. Shebib uzvraća.

14' Pešić je sad obranio dalekometni pokušaj. Stepanić je dao gol za 7:3.

12' Pešić je odlično obranio pokušaj s krila.

11' Dvije minute dobio je Stepančić zbog povlačenja suparnika.

10' Opet je odigrano na Horvata, 6:3.

9' Duvnjak je vartio na dva razlike.

8' Abouebaid je smanjio na 4:2. Potom je iz kontre zabio Elderaa, 4:3.

7' Musa je donio Hrvatskoj prednost od 4:1.

6' Ramadan je zaradio dvije minute. Horvat opet zabija s krila, 3:1.

5' Abouebaid je smanjio na 2:1.

4' Horvat je zabio, 2:0. Prethodno je Cindriću blokiran šut, ali je lopta došla na desno krilo.

3' Oduzeta je lopta Egipćanima. Novi napad Hrvatske.

2' Horvat je pogodio stativu, šteta. Štrlek je zabio prvi gol iz kontranapada, 1:0.

1' Počela je utakmica. Dvije minute zaradio je Shebib.

20:26 - Metličić o Duvnjaku: 'Ima problema, ali želi. On nam treba kakav god bio. Utakmica s Njemačkom je bio njegov loš dan. Pokazat će da je naš lider. "

20:24 - Zagrijavanje.

20:13 U Montpellieru pada kiša.

20:01 - Pogled na dvoranu u kojoj se igra utakmica.

19:50 - Manje je od sat vremena do utakmice. Nadamo se da Egipat neće napraviti senzaciju poput Mađarske i Katara.