Kakav bljesak Kauboja! Rapsodija se nastavlja!

6.8.2012.
14:48

U zadnjoj utakmici skupine B na Olimpijskim igrama u Londonu hrvatski su rukometaši upisali i petu pobjedu. Svladana je Španjolska s pet pogodaka razlike, 30:25.

Tijekom prvog poluvremena dvoboja sa Španjolskom izabranici Slavka Goluže suočili su se s rezultatskim minusom od četiri pogotka (8:4) ponajprije zahvaljujući obranama Arpada Šterbika koji je u tom periodu zaustavio šest pokušaja Hrvata uključujući i sedmerac Zlatka Horvata. Tada hrvatski strateg mijenja obranu na 5-1 s isturenim kapetanom Igorom Vorijem, te Ivanom Balićem koji presjeca napade suparnika što rezultira serijom Kauboja 5-1 za izjednačenje 9:9. U zadnjim sekundama prvog dijela Balić krade loptu i u kontri zabija za prednost Hrvatske 11:10. Početkom nastavka realiziranim sedmercem Ivana Čupića Hrvatska prvi puta ima tri razlike kod 16:13, a susret je konačno prelomljen kada je danas vrlo raspoloženi Blaženko Lacković zabio za 26:22 nešto manje od pet minuta prije kraja. Dodatnu sigurnost u završnici ponudio je hrvatski barjaktar s ceremonije otvaranja Igara Venio Losert koji je skinuo dva 'zicera' Španjolcima za miran kraj utakmice.

Najefikasniji u novoj pobjedi bili su Blaženko Lacković i Ivan Čupić sa 7, te Domagoj Duvnjak koji je unatoč početnom šutu 0-4 na kraju došao do 5 pogodaka. Nije loš bio niti vratar Mirko Alilović s osam obrana. Španjolce su predvodili Tomas i Entrerrios sa po 5 pogodaka. Hrvatska je tako potvrdila prvo mjesto u skupini i četvrtfinalni sraz s četvrtom reprezentacijom iz skupine A - Tunisom. Iz naše skupine dalje će drugoplasirana Španjolska, treća Danska, koja je u ponedjeljak teškom mukom dobila Južnu Koreju 26:24, te četvrta Mađarska. Aktualni su se europski doprvaci Srbi porazom od Mađara 26:23, zajedno s Južnom Korejom, oprostili od Londona.

U skupini A Francuska je pobjedom protiv Švedske potvrdila drugo mjesto, Island je očekivano slavio nad Velikom Britanijom i zadržao prvo, dok je Tunis svladavši Argentinu izborio Hrvatsku u četvrtfinalu. Dakle, osim ogleda Hrvatske i Tunisa, u četvrtfinalu će igrati Island i Mađarska, Francuska i Španjolska, te Danska i Švedska.

Skupina B, 5. kolo:

Hrvatska - Španjolska 30:25 Danska - Južna Koreja 26:24 Mađarska - Srbija 26:23 Redoslijed: 1. Hrvatska 10, 2. Danska 8, 3. Španjolska 6, 4. Mađarska 4, 5. Srbija 2, 6. Južna Koreja 0. Skupina A, 5. kolo: Island - Velika Britanija 41:24 Tunis - Argentina 25:23 Francuska - Švedska 29:26 Redoslijed: 1. Island 10, 2. Francuska 8, 3. Švedska 6, 4. Tunis 4, 5. Argentina 2, 6. Velika Britanija 0.

KRAJ UTAKMICE!

60' - Štrlek u poljednjim trenucima zabija za 30:25.

59' - Gurbindo je strijelac za 28:25, ali Lacković zakucava za 29:25.

58' - Nezaustavljivi Čupić svojim sedmim golom postavlja 28:24.

57' - Duvnjak zabija svoj četvrti gol za 27:23. Canellas je također zatresao mrežu.

56' - Lacković zabija svoj šesti gol za 26:22. Ugalde je precizan na drugoj strani. (26:23)

55' - Ugalde je pokušao lobom prevariti Loserta, ali hrvatski vratar mu to nije dopustio.

53' - Canellas zabija za 24:22, ali Vori uzvraća!

52' - Lacković donosi novo vodstvo 22;21, a Čupić u sljedećem napadu povećava prednost (23:21). Losert brani, a Buntić zabija za 24:21!

51' - Tomas zabija za izjednačenje (21:21)

49' - Ne daju se Španjolci, opet su stigli na jedan razlike (21:20).

48' - Peti gol Čupića, opet iz sedmerca za dva gola prednosti (21:19).

47' - Lacković zabija svoj četvrti gol na utakmici za 20:19.

46' - Španjolci drže priključak, Ugalde zabija za 19:18, a Tomas za izjednačenje.

45' - Po pogodak sa svake strane, i dalje je dva razlike za Hrvatsku (19:17).

44' - Čupić je opet precizan sa sedam metara. Hrvatska vodi 18:16.

43' - Španjolci nam 'pušu za vrat', opet je samo jedan razlike. (17:16)

42' - Kopljaru je suđen prekršaj u napadu, no Alilović zaustavlja španjolski napad, dok Čupić zabija za 17:15.

40' - Baliću je suđen prekršaj na Tomasu koji sa sedam metara zabija za 16:15.

39' - Canellas smanjuje vodstvo Hrvatske na dva razlike (16:14)

37' - Španjolci su napravili prekršaj na Voriju, a Čupić sa sedam metara zabija za 16:13.

36' - Lacković zabija svoj treći gol za 14:13, a Duvnjak nakon njega za 15:13. Španjolci su ga žestoko slomili pa mu treba liječnička pomoć.

35' - Tomas sa sedam metara zabija za 13:13.

35' - Duvnjak zabija prvi pogodak na utakmici za vodsvo Kauboja 13:12.

34' - Vuković uzvraća - 12:12.

31' - Maqueda je zabio za izjednačenje (11:11), a golom Aguirrezabalage opet dolaze do prednosti (12:11).

POČEO JE NASTAVAK UTAKMICE!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

30' - Goluža se bunio na odluku sudaca pa je zaradio žuti karton. Balić u zadnjim sekundama prvog poluvremena zabija za 11:10.

29' - Entrerrios svojim četvrtim pogotkom izjednačava rezultat na 10:10.

27' - Hrvatska je uzela loptu i iz kontranapada došla do vodstva preko Štrleka! (10:9)

26' - Kopljar konačno izjednačava rezultat (9:9). Španjolci zovu minutu odmora!

25' - Lac smanjuje na jedan razlike - 9:8.

24' - Štrlek je zaradio isključenje, u igri je naše najjače oružje - Ivano Balić.

23' - Rocas sa sedam metara pogađa vratnicu.

21' - Prvi gol Lackovića, Španjolska vodi 9:7.

20' - Alilović je obranio napad Španjolaca, ali nismo uspjeli još smanjiti prednost protivnika.

19' - Kopljar zabija prvi pogodak na utakmici, Hrvatska gubi 8:6.

17' - Nije dobro. Španjolska vodi 8:4. Horvat vraća na tri razlike.

16' - Čupić sa sedam metara smanjuje na 6:4, ali Španjolci odmah uzvraćaju (7:4).

13' - Rocas prvi put odvodi Španjolce na +3 (6:3).

11' - Entrerrios odvodi Španjolce na 5:3, a izbornik Slavko Goluža zove minutu odmora.

7' - Garcia je precizan, ali na drugoj strani odmah uzvraća Vuković (3:3). Ipak, Garcia donosi novo vodstvo.

6' - Vori s crte izjednačava na 2:2.

5' - Entrerrios novim pogotkom vodi Španjolce na 2:1.

3' - Horvat je iz sedmerca izjednačio na 1:1.

2' - Entrerrios dovodi Španjolsku u vodstvo. Lac zbog lakše ozljede izlazi iz igre.

1' - Počela je utakmica! Prvi pokušaj Lackovića brani španjolski vratar.