BRAVO DEČKI! / Hrvatski rukometaši odlični pred Europsko prvenstvo: U prvoj utakmici Croatia Cupa svladali Crnu Goru

Hrvatske je rukometaše do pobjede predvodio Mario Šoštarić koji se upisao u najbolje strijelce iako je igrao samo drugo poluvrijeme

4.1.2024.
19:06
Luka Batelic/PIXSELL

Hrvatski su rukometaši u četvrtak otvorili pripremne utakmice uoči nadolazećeg Europskog prvenstva. Prvu su utakmicu Croatian Cupa igrali protiv Crne Gore. Iako oslabljeni, uspjeli su pobijediti rezultatom 29-25.

ČEKA NAS CRNA GORA /

Perkovac u problemima pred prvu provjeru uoči Eura: Petorica otpala zbog zdravstvenih problema

Ishod utakmice nije se znao sve do samog, a u zadnjih se deset minuta ušlo s izjednačenim rezultatom. Hrvatska je u tom trenutku povukla i napravila razliku na samom kraju.

Hrvatske je rukometaše do pobjede predvodio Mario Šoštarić koji se upisao u najbolje strijelce iako je igrao samo drugo poluvrijeme. U tih je 30 minuta upisao šest golova, dok je odmah iza njega s upisanih pet pogodaka bio Zvonimir Srna. Najbolji strijelac Crne Gore bio je Miloš Vujović s osam golova.

Hrvatska je uoči ove utakmice bili oslabljena za pet vrlo važnih igrača. Naime zbog zdravstvenih problema nisu mogli nastupiti Igor Karačić, Ivan Martinović, David Mandić, Tin Lučin i Dominik Kuzmanović.

Od Eura nas dijeli još samo jedna utakmica Croatian Cupa, ona protiv Slovenije koja će se također igrati u subotu u Poreču.

Europsko prvenstvo počinje 10. siječnja u Njemačkoj, a Hrvatskoj će prva utakmica sa Španjolskom biti 12. siječnja. Zatim će slijediti utakmice s Austrijom i Rumunjskom, a u sljedeću fazu natjecanja prolaze prve dvije momčadi iz skupine.

Kompletan raspored Europskog prvenstva u Njemačkoj pratite ovdje.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.