Hrvatska za treće mjesto pobijedila Španjolsku

Hrvatska je nakon teškog poraza od Srbije u polufinalu EP-a u utakmici za treće mjesto pobijedila Španjolsku 31:27 i usred Beograda slavi brončanu medalju.

29.1.2012.
9:52

Kraj utakmice! Hrvatska je pobijedila Španjolsku 31:27 i osvojila desetu medalju u povijesti na velikim natjecanjima.

60' - Vuković je potvrdio slavlje i zabio za 31:26!

58' - Vori je zabio za četiri razlike 30:26!

57' - Čupić odvodi Hrvatsku na tri razlike 29:26!

57' - Alilović brani sedmerac Španjolaca koji su skoro došli na samo jedan gol prednosti! Goluža je pozvao time-out!

56' - Parrondo sa sedam metara vara Alilovića za 28:26.

55' - Aguinagalde zabija za 27:25, no Ninčević svojim četvrtim pogotkom vraća tri razlike Kaubojima (28:25).

54' - Vori zabio vrlo važan gol za 27:24. Romero je opet bio na liniji za sedmerac, no ovaj put je pogodio gredu!

53' - Romero iz sedmerca opet zabija, sada je 26:24.

51' - Romero sa sedam metara zabija svoj peti gol za 26:23.

50' - Gurbindo zabija svoj prvi gol za 26:22.

49' - Ninčević je realizirao lijepu akciju Hrvatske za 26:21.

48' - Kopljarov novi pogodak za 25:20, ali Sarmiento je na drugoj strani također precizan (25:21).

47' - Čupić je zabio za 24:19, ali Parrondo uzvratio (24:20).

46' - Ninčević je zaradio dvije minute isključenja, a Romero iz drugog pokušaja zabio iz sedmerca (23:19). U beogradskoj Areni se prolomio uzvik oduševljenja jer je stigla vijest da je Novak Đoković u finalu Australian Opena pobijedio Rafaela Nadala.

45' - Ninčević iz kontranapada vraća na pet razlike za Hrvatsku (23:18).

44' - Canellas zabija za 22:18.

43' - Kopljarov treći pogodak za najveću prednost do sada. Hrvatska vodi sa šest razlike (22:16), no Španjolci odmah vraćaju na +5 (22:17).

41' - Balić zabija svoj prvi pogodak na utakmici za 21:16.

40' - Uporni Sarmiento smanjuje na tri razlike (19:16), no Čupić opet vraća na četiri (20:16).

38' - Opet je sedmerac napravljen na Baliću i ponovo ga je uspješno realizirao Čupić! (19:15)

36' - Na Baliću je napravljen sedmerac kojeg zabija Čupić za vodstvo 18:15.

35' - Musa nije uspio zabiti s crte, ali Ninčević je uspješan iz novog pokušaja za 17:14. Španjolci odmah zabijaju za 17:15.

34' - Sarmiento zabija svoj četvrti gol (15:14), no Lacković odmah zabija svoj sedmi gol (16:14).

32' - Vori je zabio za 15:13, no Morros ga je udario pa je ostao ležati.

31' - Gojun se srušio u poluvremenu, a naša liječnička služba mu je odmah priskočila u pomoć. Čini se da će s njim ipak sve biti u redu! I Hrvatska i Španjolska su zabile na početku nastavka (14:13).

Kraj prvog poluvremena. Hrvatska je u 18. minuti imala pet golova prednosti (10:5), no na poluvrijeme je otišla s jednim.

30' - Sarmiento je zabio za 13:12. Španjolci su prije poluvremena gotovo u potpunosti dostigli Hrvatsku!

29' - Tomas je uspješan za 13:10. Hrvati griješe, a odmah u sljedećem napadu isti igrač zabija za 13:11.

28' - Lac zabija svoj 30. gol na prvenstvu za 13:9. Čupić je zaradio dvije minute isključenja zbog igranja nogom.

27' - Lacković zabija svoj četvrti gol za 12:8, no Sarmiento odmah uzvraća (12:9).

26' - Tomas je prevario Alilovića i poentirao za 11:8.

25' - Kopljar je prekinuo 'crnu rupu' i zabio za 11:7.

24' - Aguinagalde je također precizan (10:7). Kauboji su šest minuta bez pogotka pa je Goluža pozvao minutu odmora.

23' - Španjolci su smanjili na 10:6.

21' - Hombrados je spriječio Ćupića da odvede Hrvatsku na šest razlike.

18' - Kopljar zabija prvi svoj gol, 22. na prvenstvu, za vodstvo Hrvatske 10:5.

17' - Romero vara Loserta sa sedam metara. Hrvatska vodi 9:5!

14' - Prvo isključenje Španjolaca. Zaradio ga je Maqueda jer je udario Vorija rukom u lice. Čupić je precizan sa sedam metara za 9:4!

13' - Sjajna akcija Kauboja koju je realizirao Lacković. Hrvatska vodi 8:4!

12' - Hrvatska je zabila i s igračem manje. Lacković uz malo sreće trese mrežu za 7:4.

11' - Maqueda zabija za 6:4, a Gojun je zaradio dvije minute isključenja.

10' - Vori je zabio s crte za 6:3. Hrvatski kapetan je zasad stopostotan u realizaciji.

9' - Kopljar je 'prodao' jednu loptu, no Španjolci nisu uspjeli zabiti iz kontranapada.

7' - I Lacković se upisao u strijelce za 5:2. Hrvatska je realizirala svih pet dosadašnjih napada, no Alberto Entrerios odmah uzvraća za 5:3.

6' - Romero opet sa sedam metara trese hrvatsku mrežu! (4:2)

5' - Čupić je ukrao loptu i odveo Kauboje na tri razlike (4:1).

4' - Vorijev drugi gol, 3:1 za Hrvatsku.

3' - Romero zabija za 2:1 iz sedmerca.

2' - Španjolci nisu zabili, no zato je nakon kontranapada precizan Gojun za 2:0.

1' - Počela je utakmica u beogradskoj Areni, a domaćini su opet zviždali na zvukove hrvatske himne. U dvorani je oko stotinjak hrvatskih navijača. Vori je zabio iz prvog napada za 1:0.

Izbornik Slavko Goluža pred novinare je stigao ništa manje razočaran nego što je bio odmah nakon poraza od Srbije. "Teško mi je, i boljet će me još dugo. Takvu priliku da uđemo u finale i osvojimo zlato, što smo se potajno nadali, možda nećemo dugo imati", rekao je Goluža još uvijek vrteći film događaja s parketa. "Nevjerojatno je kako smo loše odigrali tih prvih deset minuta drugog poluvremena. Sve ono što smo se dogovorili u svlačionici nismo poštovali. Rekao sam da u napadu moramo igrati strpljivo, a mi smo žurili. U obrani su nas raširili i lako smo primali pogotke. Morao sam iz igre na nekoliko minuta povući i Mirka Alilovića, da se malo smiri. Vratio sam obranu 6-0 jer su Srbi počeli igrati bez pravog šutera. Nije ni to pomoglo", rekao je izbornik. Stekao se dojam da se naši igrači u drugom poluvremenu nisu pretjerano borili, nisu išli na glavu, nisu poslije utakmice izašli krvavih koljena.

"A što su trebali, skakati po tribini! Borili su se, ali očigledno ne dovoljno. Osjećam da su mogli puno više pružiti. Opet, ne mogu im ništa zamjeriti", rekao je Goluža. Može li se momčad motivirati za još jednu utakmicu? "Ne da može, nego mora! Četvrto mjesto me uopće ne zanima", rekao je Keta. Imamo li snage? "Imamo! Moramo je imati! Zbog naših navijača. Nije ni Španjolska u boljoj situaciji. Do polufinala nije izgubila niti jednu utakmicu, a onda je naletjela na Dance koji su u drugi krug došli bez bodova, a u nedjelju će igrati u finalu!", rekao je izbornik. Jeste li se naspavali nakon utakmice sa Srbijom? "Jesam, zar se ne vidi..." - zaključio je Goluža.