NIŠTA OD IZNENAĐENJA / Hansen sa istekom vremena pogodio gredu, Barcelona je prvak Europe

Infarktna završnica

9.6.2024.
19:44
PIXSELL

Rukometaši Barcelone po 12. put u svojoj povijesti postali su prvaci Europe nakon što su u finalnom susretu završnog turnira u Koelnu pobijedili Aalborg sa 31-30 (15-15).

POBJEDA ZA KRAJ /

Duvnjakov Kiel do bronce u Ligi prvaka, Mrkva obranama uništio prvake Njemačke

Za Barcu je to bilo 17. finale i 12. naslov, dok je danski klub upisao i drugi poraz u finalima, nakon što je i 2021. izgubio od Barcelone.

Bila je to zanimljivo finale koje je razriješeno u posljednjim sekundama. Katalonci su tri minute prije kraja poveli sa tri razlike (30-27), no Aalborg se približio na gol zaostatka (30-31) i 90 sekundi prije kraja utakmice imao je napad za izjednačenje. Danci su povukli golmana i s igračem više krenuli po izjednačenje.

Minutu prije kraja pucao je Mads Hoxer Hangaard, no njegov je udarac blokiran. Hoxer je pucao i 50 sekundi prije kraja, ali je Emil Nielsen obranio.

Ništa od senzacije

Barca je krenula u napad 46 sekundi prije kraja, a 20 sekundi prije kraja je pucao Timothey N'guessan, ali niti on nije zabio i Aalborg je dobio 15 sekundi za još jedan pokušaj. Nisu upjeli izvesti napad, Španjolci su ih zaustavili prekršajem i Mikkel Hansen je nakon isteka vremena dobio priliku iz slobodnog udarca. Pucao je i pogodio gredu za veliko slavlje španjolskih igrača.

Barcelonu su do pobjede predvodili Melvyn Richardson s osam, Dika Mem sa sedam, te Timothey N'guessan sa šest golova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Thomas Arnoldsen i Mads Hoxer Hangaard sa po šest golova.

U susretu za treće mjesto rukometaši THW Kiela pobijedili su Magdeburg sa 32-28 (23-14).