Gotovo je! Srbija razbila Hrvatsku u nastavku

Srbija je iskoristila neprepoznatljivu Hrvatsku u drugom dijelu i pobjedom 26:22 ušla u finale Europskog prvenstva.

27.1.2012.
12:34

"Nismo na ovom prvenstvu ispucali sve adute. Imamo još jednog iznimno jakog. Hoće li nam taj adut donijeti finale, ovisi samo o njemu. Ja u njega vjerujem", rekao je u najavi utakmice izbornik Slavko Goluža ne spominjući ime tog aduta, a zna se da je mislio na Ivana Balića.

Utakmica protiv Srbije bila je Goluži kao izborniku prvi polufinale u karijeri.

"Zaboravili ste da sam vodio momčad u finalu EP-a u Norveškoj kada je Lino Červar bio isključen. Srbija je postigla veliki rezultat i to treba cijeniti, ali nimalo je se ne bojimo. Dovoljno smo pojedinačno i momčadski kvalitetni da pobijedimo Srbiju usred Beograda i uđemo u finale", istaknuo je naš izbornik.

Kraj utakmice. Srbija je u drugom dijelu na krilima Stanića napravila preokret protiv Hrvatske i zasluženo ušla u finalu.

59' -22:26 - Vujin je zapečatio sudbinu Hrvatske golom s devet metara.

57' - 22:25 - Horvat je smanjio na minus tri, a već u sljedećem napadu mogao je vratiti Hrvatsku u igru, ali je promašio čisti šut.

54' - 21:25- Kopljar je jedini koji nešto može učiniti u napadu. Zabio je svoj sedmi gol na utakmici.

53' - 20:25 - Ilić je pogodio s 11 metara pokraj nemoćnog Alilovića.

51' -20:24 - Dignuo se Balić i smanjio na minus tri. Ilić se prošetao kroz našu obranu i vratio na plus četiri.

50' -19:23 - Vujin je potegnuo sa 10 metara. Prošlo je to Losertu kroz noge.

48' - 19:22 - Kopljar je zabio svoj drugi uzastopni pogodak. Ilić sa sedam metara pogađa za plus tri.

46' - 18:21 - Nakon minute odmora Slavka Goluže digao se Kopljar i zabio za minus tri.

45' - 17:21 - Prodanović je iskoristio veliki prostor s desnog krila i zabio za plus četiri Srbije.

43' - 17:20 - Smanjili smo preko Vorija, ali Toskić vraća na plus tri.

41'- 16:19 - Srbija ima prvi put plus tri na utakmici. Čutura je zabio sa šest metara.

40' - 16:18 - Sudačka ruka je već bila u zraku, ali Vujinu ni taj pritisak nije zasmetao. Puknuo je sa deset metara i pogodio.

39' - 16:17 - Kopljar se dignuo i uspio nekako probiti Stanića.

37' - 15:17- U dva napadu promašili smo dva velika zicera. To je kaznio Vujin i opet imamo zaostatak od minus dva.

35' -15:16 - Ilić je donio Srbiji prvo vodstvo od plus dva, ali Lacković je prvih golom u nastavku ipak malo primirio euforičnu atmosferu u Areni.

33' -14:15 - Toskić je uz dosta sreće zabio i drugi gol za Srbiju i opet domaćini vode.

31' - 14:14 - Kopljar je propustio zabiti za plus dva, a to je kaznio Toskić golom za izjednačenje.

Kraj prvog dijela. Hrvatska nakon prvog dijela ima minimalno vodstvo od 14:13.

30' - 14:13 - Vujin je uz pomoć hrvatskog bloka prevario Alilovića. U posljednjem napadu Lacković je pucao preko vratiju.

29' - 14:12 - Kopljar se dignuo s osam metara i Hrvatska opet ima plus dva.

27' - 13:12 - Vujin je potegnuo odozdo sa deset metara i pogodio za novo izjednačenje. U napadu Balić je pronašao Vorija, koji zabija 13 gol Hrvatske.

26' - 12:11 - Lacković je lijepo pronašao Balića, koji zabija svoj prvi gola na utakmici.

25' -11:11 - Ilić je opet pogodio sa sedam metara, a iz brze kontre Srbi su preko Stankovića izjednačili rezultat.

24' - Slavko Goluža odlučio je pozvati minutu odmora pri napadu za plus tri. Nažalost, napad nismo iskoristili.

22' - 11:9- Lijepo je Kopljar proigrao Vorija, koji zabija za vodstvo Hrvatske. Uspjeli smo se obraniti, a u novom napadu Ivano je lijepo dodao Kopljaru, koji prvi put Kauboje vodi na plus dva.

19' -9:9- S igračem manje potegnuo je Buntić i pogodio suprotni gornji kut Stanića.

18' - 9:8- Isključen je Kopljar, a Srbi su to iskoristili i četvrti golom Nikčevića došli do izjednačenja. U napadu Hrvatske Balić je pogodio vratnicu. Stanković se s druge strane digao i pogodio za drugo vodstvo Srbije na utakmici.

16' - 8:7 - Srbi su opet preko Nikčevića izjednačili, ali Hrvatska je izvela brzi centar i preko Čupića opet vodimo.

14' - Imali smo napad za plus dva, ali ga nismo iskoristili. Uspjeli smo se obraniti, a onda je u igru ušao Balić, međutim ni to nije pomoglo da odemo na dva razlike.

12' - 7:6- Lacković se još jednom dignuo i zabio za novo izjednačenje. U obrani smo uspjeli spriječiti Srbe da ugroze Alilovića, a iz kontre nam je Ninčević donio vodstvo.

9' - 5:6- Srbija ima prvo vodstvo na utakmici. Nikčević je uletio na crtu s krila i prevario Alilovića.

8' -5:5- Ilić se digao s devet metara i zabio svoj treći gol na utakmici.

7' -5:4- ilić je sa sedam metara donio novo izjednačenje Srbima, ali na drugoj strani digao se Lacković i Hrvatska opet vodi.

6' - Hrvatska ponovno imam igrača više, ovog puta isključen je Manojlović.

5' - 3:4 - Novi sedmerac za Hrvatsku realizirao je Čupić.

3' - 3:3 - Igra se gol na gol. Nakon što su Srbi izjednačili, Vori nam je donio novo vodstvo. Ipak, odmah nakon što su krenuli sa centra Nikčević pogađa za 3:3.

2' - 2:1 - Srbi su nam vratili na isti način. Ilić je bio precizan sa sedam metara. Ipak, Kopljar nam vraća vodstvo.

1' -1:0- Počela je utakmica. Hrvatska ima prvi napad. Krenuli smo u sastavu Čupić, Ninčević, Lacković, Duvnjak, Kopljar, Vori i Alilović. Lacković je odmah ušao dobro i izborio sedam metara, ali i igrača više. Siguran realizator bio je Čupić.

Igrači su izašli na teren predvođeni francuskim sudačkim dvojcem - Nordine Lazaar i Laurent Revere. Prvo je intonirana himna Srbija, a nakon toga uz gromoslasne zvižduke i Lijepa naša.

Beogradska Arena ispunjena je do posljednjeg mjesta.

Ivano Balić pio je jutarnju kavu u društvu Ivana Čupića i Drage Vukovića, neposredno uoči odlaska iz Novog Sada u Beograd.

"Ne znam hoću li igrati protiv Srbije. Iskreno, mislim da neću. Ne ovisi to o meni", rekao je Ivano, koji je u dosadašnjem dijelu Europskog prvenstva igrao malo kao nikad do sada.

U pet utakmica proveo je na parketu 90 minuta. Postigao je pet pogodaka iz sedam udaraca. Igrao je možda nešto lošije protiv Španjolaca i Francuza, no daleko od toga da ne vrijedi i može puno više. Uostalom, njegove igre u Ligi prvaka to potvrđuju.

"Nismo na ovom prvenstvu ispucali sve adute. Imamo još jednog iznimno jakog. Hoće li nam taj adut donijeti finale, ovisi samo o njemu. Ja u njega vjerujem", rekao je Slavko Goluža ne spominjući ime tog aduta, ali svi znamo da je mislio upravo na Ivana Balića.

Domagoj Duvnjak njegov je prvi izbor na mjestu organizatora.

"S Ivanom sam razgovarao i rekao je da više nema snage za 60 minuta tračanja iz obrane u napad", otkiva Goluža i nadodaje:

"Dosta mi je već priča da se Balić i ja svađamo. Takve priče su počele lani, no mi smo ih demantirali."