DOMAĆINI RAZOČARANI / Šveđani se oporavili od šoka protiv Francuske i uzeli broncu: Kompletirana skupina Hrvatske u kvalifikacijama za OI

U nastavku su domaćini Eura u jednom trenutku došli na minus jedan, no onda je 'proradio' Palicka i spriječio dramu u završnici

28.1.2024.
14:34
Sanjin Strukic/PIXSELL

Šveđani su uspjeli oporaviti nakon šokantnog poraza od Francuza u polufinalu Europskog rukometnog prvenstva te u utakmici za broncu rastužiti domaćine Nijemce pobjedom 34-31.

KAKVA UTAKMICA /

Francuska u epskoj bitci nakon produžetka u Karabatićevom 'posljednjem plesu' uzela europski naslov

Tako je kompletirana i skupina Hrvatske u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Izabranici Gorana Perkovca put u Pariz tražit će u skupini 2 preko Njemačke, Austrije i Alžira u ožujku. Igre će vidjet najbolje dvije momčadi iz skupine.

U skupini 1 Pariz će tražiti Španjolska, Slovenija, Bahrein i Brazil, a u skupini 3 Norveška, Mađarska, Portugal i Tunis.

Što se same utakmice za broncu tiče Nijemci su imali tek jedno vodstvo (2-1), a sve ostalo bilo je na strani Šveđana koji su u dva navrata u prvom poluvremenu imali i plus sedam.

U nastavku su domaćini Eura u jednom trenutku došli na minus jedan, no onda je 'proradio' Palicka i spriječio dramu u završnici. Na kraju je švedski golman imao nevjerojatnih 19 obrana, do pobjede ih je s osam golova predvodio Claar. Isti broj golova zabio je i najbolji strijelac Njemačke Uscins.

Sudjelujte u kreativnom natječaju Uhvati loptu, osvoji Telemach prvenstvo te 29. siječnja budi ponosni vlasnik QLED televizora i 1 godine besplatne pretplate na EON TV.