Danska nakon velike drame do polufinala: Švedska propustila izboriti treće produžetke dana

Bilo je napeto do samog kraja

7.8.2024.
19:16
profimedia

Danski rukometaši izborili su polufinale Olimpijskih igara pobjedom nad Šveđanima 32-31 (16-15). Dansku je do pobjede predvodio Simon Pytlick koji je zabio devet pogodaka, ali Švedska je u samoj završnici imala veliku priliku izboriti produžetke.

NAKON TEŠKOG PORAZA /

Karabatić odigrao posljednju utakmicu u karijeri: 'Ostvario sam svoje snove, ponosan sam...'

Nakon dvije dramatične utakmice četvrtfinala koje su otišle u produžetke, došao je i red na okršaj Skandinavaca. U početnom dijelu utakmice Danci su bili bolji te u jednom trenutku vodili i četiri pogotka razlike, no Švedska se nije predavala i na poluvremenu je smanjila zaostatak na samo pogodak razlike.

U drugom dijelu Švedska je u nekoliko navrata došla u prednost, no Danci su u samu završnicu ušli u boljoj situaciji. Ipak, u zadnjoj minuti Mikkel Hansen propustio je realizirati sedmerac te su Šveđani imali napad za izjednačenje i produžetke. Na njihovu žalost, nisu uspjeli nadmudriti obranu rivala, a udarac pivota Bergendahla iz teške situacije obranio je vratar Danske koja je u tom trenutku mogla početi slaviti plasman u polufinale.

Osim Pytlicka za Dansku je veliki obol dao Hansen koji je zabio šest golova, a u redovima Švedske briljirao je Claar sa sedam pogodaka.

Danska sada u polufinalu čeka boljeg iz ogleda Norveške i Slovenije.