ČERVAR NAKON UTAKMICE O PRVENSTVU: / 'Ovo je juha, ovo je ništa. Velika stvar, ali ne govorimo o kvaliteti...'

Hrvatska je do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu stigla u drugom kolu

17.1.2021.
20:01
Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 2. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu u Aleksandriji svladala Angolu sa 28-20 (12-11) te ujedno osigurala prolazak u drugi krug natjecanja.

ANGOLA - HRVATSKA 20:28: /

Kauboji u drugom dijelu konačno pokazali svoje pravo lice i uzeli prva dva boda; Drugi krug je siguran!

Za dva dana Hrvatska će u 3. kolu igrati protiv Katara od 18 sati susret za prvo mjesto u skupini.

Izbornik Lino Červar bio je, očekivano, zadovoljniji nego nakon utakmice protiv Japana u 1. kolu, kada su njegovi igrači kiksali i osvojili samo bod.

Dvije vrste reprezentacija

"Nećemo slaviti, bilo je dobrih momenalta. Pokazali smo veću želju nego prije", rekao je izbornik Červar pred kamerama RTL-a nakon utakmice pa se osvrnuo na ovo Svjetsko prvenstvo, koje je zbog pandemije koronavirusa najneobičnije u povijesti:

"Na ovom prvenstvu su dvije vrste reprezentacija. Jedne koje nisu bile u izolaciji, a druge koje su bile, poput nas. Te su momčadi u top formi jer su igrali prvenstva. Ovo je posebno prvenstvo."

Rasplet u nastavku

Protiv nominalno najslabije reprezentacije u skupini Hrvatska je do pobjede stigla tek u drugom poluvremenu.

"Danas je bilo bolje - bilo je padova i uspona, ali pokazana je velika želja", smatra Červar.

Borba za 1. mjesto

Červat je na kraju razgovora proanalizirao ovo prvenstvo i ustvrdio da se na njemu ne može vidjeti prava snaga svih momčadi.

"Pokazali smo što smo u Austriji i Švedskoj, ovo je juha, ovo je ništa. IHF je napravio veliku stvar što je okupio reprezentacije ovdje usred korona krize, ali to je poruka, ne govorimo o kvaliteti. Neke reprezentacije nisu znale dolaze li dva dana prije, neki su došli s juniorima. Pravo stanje u rukometu će se vidjeti u Tokiju i 2022. godine