Francuzi, strepite! Kauboji najavili pohod na zlato!

Hrvatska rukometna reprezentacija rutinski je odradila osminu finala protiv Bjelorusije.

21.1.2013.
11:24

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Duvnjak, Marić, Stepančić, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vuković, Šprem, Bičanić, Mandalinić, Alilović, Ninčević, Čupić, Musa

BJELORUSIJA: Kotlinski, Charapenka; Pukhouski, Babichev, Kamyshyk, Kazhaneuski, Kniazeu, Brouka, Nikulenkau, Shylovich, Niazhura, Shumak, Tsitou, S. Rutenka, Baranau, D. Rutenka

Odabranici izbornika Slavka Goluže od prve minute su zagospodarili terenom i pokazali Bjelorusima tko je gazda na terenu.

Sjajnom igrom u obrani i efikasnom u napadu, Hrvatska je pitanje pobjednika riješila već u prvom poluvremenu kojeg je dobila s 21:9, dok je u nastavku smanjenim intenzitetom samo održavala uvjerljivu prednost, ali i čuvala snage za ogled u srijedu koji će biti nemjerljivo zahtjevniji, četvrtfinale protiv Francuske, crne mačke hrvatske reprezentacije. Luka Stepančić predvodio je našu reprezentaciju sa 6 golova (6-11), lijevo krilo Ivan Ninčević bio je nepogrešiv s pet golova (5-5), baš kao i Damir Bičanić s četiri pogotka (4-4), odnosno Lovro Šprem s 3 (3-3). Ivan Čupić je za četiri gola potrošio šest lopti. Mirko Alilović je obranio 10 lopti (10-21), Filip Ivić 5 (5-18). Bilo je ovo samo zagrijavanje za Francusku, u srijedu slijedi ono pravo! Mađarska je izborila četvrtfinalni ogled s Danskom, svladavši u osmini finala Poljsku 27:19 (10:9). Nakon izjednačenog prvog dijela, Mađari su na krilima raspoloženih Ivancsika (6-7) i Csaszara (5-6) u nastavku slomili Poljake i prelomili utakmicu. Hrvatska će protiv Francuske u srijedu vjerojatno igrati od 21.30 sati. U ostalim četvrtfinalnim susretima sastaju se Njemačka – Španjolska, Danska – Mađarska i Rusija – Slovenija.

Slovenija – Egipat 31:26 Španjolska – Srbija 31:20 Hrvatska – Bjelorusija 33:24 Mađarska – Poljska 27:19