JAKO PREMA NAPRIJED / Pogledajte rapsodiju Kauboja protiv SAD-a: Cepelini, kontre i spektakularne obrane...

Hrvatsku su do pobjede predvodili Igora Karačić s osam golova, te Josip Šarac sa šest golova, Glavaš je dodao pet. Slavić je imao 10, a Dominik Kuzmanović pet obrana. Posljednju utakmicu u prvom krugu Hrvatska igra protiv Maroka, a dvoboj pratite na RTL-u od 20.30. Uvodna emisija počinje u 19.45.

15.1.2023.
23:34

U susretu 2. kola G skupine Svjetskog prvenstva, hrvatski rukometaši su u Jonkopingu pobijedili SAD sa 40-22 (20-10) osvojivši prve bodove u skupini.

Nakon što su otvorili nastup na Svjetskom prvenstvu uvjerljivim porazom od Egipta 22-31, hrvatski rukometaši su u drugom susretu bez većih problema porazili SAD sa 40-22.

Amerikanci poveli pa pobrisani s parketa

Amerikanci su tek u uvodnim minutama držali priključak, no kod rezultata 5-5 hrvatska vrsta je serijom 7-0 stigla do prednosti 12-5 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi. U 23. minuti je bilo +8 (15-7), vrlo brzo i devet razlike, a na odmor se otišlo s 10 golova prednosti (20-10).

U prvom dijelu istaknuli su se Filip Glavaš i Josip Šarac sa po četiri gola, dok je Dino Slavić imao deset obrana.

IZJAVA KAPETANA /

Duvnjak nakon SAD-a: 'Žao mi je i dalje poraza protiv Egipta, nismo pokazali pravo lice'

Briljantni Karačić i Šarac

U nastavku susreta prednost hrvatske reprezentacije samo je nastavila rasti. U 43. minuti poveli smo sa 15 razlike (30-15), u samoj završnici imali smo i +19 (39-20), a na koncu je završilo sa +18 (40-22).

Hrvatsku su do pobjede predvodili Igor Karačić s osam golova, te Josip Šarac sa šest golova, Glavaš je dodao pet. Slavić je imao 10, a Dominik Kuzmanović pet obrana.