proboj prema vrhu / Rijeka slomila Zadar i skočila na drugo mjesto!

Nakon prvog poluvremena bez golova, Rijeka je u nastavku susreta uspjela slomiti goste postigavši tri pogotka.

19.10.2013.
17:03
Goran Kovacic/PIXSELL

U prvom susretu 13. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Kantrida pobijedila Zadar 3-0 i probila se na drugo mjesto ljestvice.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Rijeka je u nastavku susreta uspjela slomiti goste postigavši tri pogotka. Dvostruki strijelac je bio Leon Benko koji je tako stigao do brojke od 10 golova ove sezone i vodeći je strijelac HNL-a. Benko je prvi pogodak postigao iz kaznenog udarca u 53. minuti. Jedanaesterac je izborio Andrej Kramarić koji je sedam minuta kasnije povisio na 2-0. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Benko je razriješio u 87. minuti postigavši svoj drugi gol na utakmici, a ukupno treći za domaćine.

Ovom pobjedom Rijeka je skočila na drugo mjesto ljestvice sa 26 bodova, jednim bodom manje od Dinama koji večeras gostuje kod Splita.