KOMISIJA BEZ TOLERANCIJE / Rigorozna kazna zbog pljuvanja

Jedan brazilski nogometaš kažnjen je s deset utakmica neigranja jer je pljunuo protivničkog igrača, a njegov trener je suspendiran pet utakmica zbog vrijeđanja suca.

2.12.2011.
13:47
Youtube

Napadač prvoligaša Fluminensea, Rafael Moura, suspendiran je nakon što su snimke pokazale da je pljunuo igrača Flamenga, Renata Abreua, na kraju derbija koji se igrao početkom listopada.

Dvojica su se igrača sukobila na kraju prvog poluvremena kada je Abreu laktom udario i raskrvario Mouru usta.

Trener Fluminensea, Abel Braga, isključen je u zadnjoj minuti utakmice jer je vrijeđao četvrtog suca.

Disciplinska komisija je objavila da je Braga odbio napustiti teren čak i nakon zahtjeva od strane policije te da je na kraju utakmice uletio u teren i izvrijeđao suca.

Derbi "Fla-Flu" završio je prosvjedima igrača, a sudac je teren napustio uz policijsku zašititu. Utakmicu je inače dobio Flamengo 3-2.