isprika nije pomogla / Piqueu četiri utakmice suspenzije zbog vrijeđanja suca

Barca se može žaliti i kazna može biti smanjena, ali ako ne uspije u tome, Pique će propustiti prve četiri utakmice europskog i španjolskog prvaka u La Ligi

19.8.2015.
14:31
AP Images

Igrač Barcelone Gerard Pique suspendiran je na četiri utakmice zbog izravnog crvenog kartona koji je dobio u ponedjeljak u uzvratnoj utakmici španjolskog Superkupa protiv Athletic Bilbaa, a nakon što je vikao na linijskog suca.

Barca se može žaliti i kazna može biti smanjena, ali ako ne uspije u tome, Pique će propustiti prve četiri utakmice europskog i španjolskog prvaka u La Ligi, među kojima i onu u nedjelju protiv Bilbaa te utakmicu protiv Atletico Madrida 12. rujna.

Pique se ispričao za svoje ponašanje preko Twittera odbacivši tvrdnje da je koristio neprimjeren rječnik.

U utakmici u kojoj je Barca pokušala nadoknaditi zaostatak od 4-0 iz prve utakmice i kod vodstva od 1-0, Pique je zaradio izravni crveni karton  u 55. minuti. Sudac je reagirao nakon što se Pique unio u lice linijskom sucu i vikao na njega.

Athletic Bilbao je izjednačio na 1-1 u 74. minuti i pobijedio s ukupnim rezultatom 5-1.