GOSTOVANJE U KUPU / Pet lakih komada Hajduka protiv Kustošije

Nakon teškog iskušenja na Kantridi, Igor Tudor se bojao Kup gostovanja kod zagrebačkog niželigaša. Tražio je potpunu ozbiljnost od svojih igrača i oni su ga poslušali te su Kustošiju eliminirali s pet lakih komada.

1.10.2013.
16:45

Oko 2.500 gledatelja, od kojih je dobar dio njih navijao za splitsku momčad, došlo je pogledati utakmicu 1/16 finala Hrvatskog kupa između Kustošije i Hajduka. U svečanoj loži jača imena nego na nekim prvoligaškim dvobojima - Goran Ivanišević, Dario Šimić sa suprugom, odvjetnik Ljubo Pavasović koji je u subotu bio i na Kantridi.

Uoči utakmice Igor Tudor je skrivao sastav i pozivao na oprez protiv člana Prve zagrebačke lige, a nije previše eksperimentirao niti sa sastavom. Svoje mjesto u udarnoj postavi pronašli su prvotimci Mikanović, Milović, Anđelković, Andrijašević, Bukva, Kouassi...

Od početka su 'Bijeli' htjeli otkloniti svaku mogućnost iznenađenja, pa su odmah jurnuli na vrata domaće momčad, no Andrijašević, Mikanović i Jonjić u uvodnim minutama nisu pronašli put do mreže iz izglednih prilika. Najbliže pogotku bio je Haris Bukva sredinom prvoga dijela kada je pogodio gredu.

Isti igrač je ipak zaslužan za vodstvo Splićana. U 38. minuti Bukva je ubacio, a Jonjić glavom zabio za 1:0. Samo minutu kasnije opet je Bukva bio asistent, ali ovoga puta se u strijelce upisao Jean Kouassi. S dva gola prednost splitski prvoligaš je otišao na odmor, a vrlo brzo po povratku iz svlačionice Hajduk je zabio i treći gol.

U 57. minuti asistent Andrijašević sjajno je pronašao Kiša koji je zaobišao vratara i zatresao mrežu Kustošije po treći put. Desetak minuta prije kraja utakmice i Andrijašević se upisao u listu strijelaca postigavši četvrti pogodak za Hajduk na asistenciju Antonija Milića.

Do kraja utakmice bilo je dosta izmjena u oba sastava, no Hajduk iz Zagreba nije otišao netaknute mreže. U 89. minuti lijepu akciju nogometaša Kustošije pogotkom je okrunio Ljuboja na oduševljenje domaćih navijača.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. U sudačkoj nadoknadi vremena Maloku, koji je ušao u drugom poluvremenu umjesto Kouassija, zatresao je domaću mrežu zabivši svoj prvijenac u bijelom dresu. Bilo je to konačnih 5:1 za lagani prolazak Hajduka u osminu finala Hrvatskog kupa.