NEDODIRLJIVA SHIFFRIN POMELA KONKURENCIJU: / Amerikanka osvojila četvrtu krunu na Sljemenu i dostigla veliku Schild

Američka skijašica Mikaela Shiffrin osvojila je četvrti puta utrku na Sljemenu i sedmu uzastopnu u slalomu nakon sjajne dvije vožnje u Zagrebu

5.1.2019.
16:45
Pixsell

Amerikanka MikaelaShiffrin po četvrti put u karijeri pobjednica je slaloma Svjetskog kupa skijašica na zagrebačkom Sljemenu.

Amerikanka je do sedme uzastopne slalomske pobjede, pri čemu pete ove sezone, 37. slalomske pobjede u karijeri, te 52. ukupno u Svjetskom kupu stigla sa 1.25 sekunde prednosti pred Slovakinjom Petrom Vlhovom, dok je treća bila Švicarka Wendy Holdener sa 1.75 sekunde zaostatka.

Amerikanka je ovom pobjedom stigla do svog četvrtog naslova "Snježne kraljice" nakon što je na Sljemenu bila najbrža 2013., 2015. i 2018. godine. Shiffrin se tako izjednačila s Austrijankom Marlies Schild koja također ima četiri pobjede na Sljemenu.

Shiffrin je današnjom pobjedom povećala vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Vodi sa 1214 bodova, druga je Vlhova sa 748 bodova, dok je treća Holdener sa 514 bodova.

Isti je poredak i u slalomu. Amerikanka je uvjerljivo vodeća sa 680 bodova. Na drugom mjestu je Vlhova sa 100 bodova manje, a treće mjesto drži Holdener sa 375 bodova. Skijašicama sada slijedi slalom u Flachau 8. siječnja

16:49 - Mikaela Shiffrin je obranila prvo mjesto iz prve vožnje i četvrti puta osvojila utrku na Sljemenu.

16:47 - Švicarka Wendy Holderer osvaja drugo mjesto, bit će najmanje treća. Ostaje nam Mikaela Shiffrin.

16:46 - Sjajna vožnja Petre Vlhove, preuzima vodstvo sa čak sekundom i 75 stotinki prednosti.

16:45 - Ostale su nam je najbolje tri skijašice.

16:45 - Anna Swenn-Larsson osvaja treće mjesto, Hansdotter ostaje prva.

16:43 - Frida Hansdotter uvjerljivo preuzima vodstvo, bit će najmanje peta!

16:41 - Šveđanka Mielzynski je pala, ali ipak je prošla ciljem i osvojila šesto mjesto.

16:39 - Katharina Lindsberger je sjajno skijala, ali je promašila vrata, pala i neće završiti utrku.

16:38 - Chiara Costazza zauzima četvrto mjesto.

16:36 - Poredak prije posljednjih osam skijašica:

16:34 - Švicarka Gisin osvaja drugo mjesto.

16:32 - Truppe je završila tek četvrta.

16:31 - Christine Geiger preuzima vodstvo i sada će biti najmanje 11. Ulazimo u posljednjih 10 skijašica.

16:28 - Američka skijašica Paula Moltzan napravila je pogrešku, promašila je vrata i neće završiti utrku!

16:25 - Bernadette Schild uvjerljivo preuzima vodstvo!

16:24 - Ostalo nam je još 15 najboljih skijašica!

16:21 - Austrijska skijašica Franziska Gritsch preuzima vodstvo, bila je 16. u prvoj vožnji.

16:20 - Norvežanka Holtmann je sjajno vozila i sigurno bi preuzela vodstvo da nije pala na predzadnjim vratima!

16:17 - Kanadska skijašica Laurence St-Germain preuzima vodstvo.

16:16 - Nakon što je Marnene Schmotz došla na cilj kao 10., ulazimo u posljednjih 20 skijašica.

16:12 - Kristin Lysdahl, koja je u prvoj vožnji bila 22., osvaja tek treće mjesto.

16:11 - Šveđanka Sara Hector preuzima vodstvo!

16:08 - Šveđanka Fjaellstroem slabo je odvozila i zauzela tek treće mjesto zasad.

16:06 - Još jedna dobra vožnja, Lara Della Mea je sa čak 74 stotinki prednosti ispred Korpio obranila svoju poziciju iz prve vožnje.

16:05 - Mlada finska skijašica Nella Korpio sjajno je odradila drugu vožnju i sa 2,08,20 trenutno drži 27. mjesto.

16:03 - Austrijanka Stephanie Brunner obranila je 28. mjesto iz prve vožnje, bila je brža od Haugen.

16:01 - Švedska skijašica Staalnacke napravila je pogrešku i nije uspjela završiti drugu vožnju.

16:00 - Prva skijašica u drugoj vožnji je Norvežanka Haugen, koja je bila 30. u prvoj vožnji. Ostvarila je rezultat 2:09:09