Umro olimpijac i rekorder koji je dva puta bio 'najjači čovjek na svijetu'

Tužna vijest, počivao u miru

24.10.2024.
12:17

Geoff Capes, britanski rekorder u bacanju kugle i dvostruki svjetski prvaku u kategoriji "Najjačeg čovjeka" preminuo je u dobi od 75 godina.

TUŽNA VIJEST /

Umrla legendarna atletičarka, bivša olimpijska pobjednica i svjetska rekorderka

Bivši policajac Capes bio je dvostruki pobjednik Igara Commonwealtha, tri puta je predstavljao Veliku Britaniju na Olimpijskim igrama, ali je možda najpoznatiji po svojim uspjesima u natjecanju za "najjačeg čovjeka svijeta", u kojem je osvojio titulu naslov i 1983. i 1985. godine.

Njegovu smrt potvrdio je Britanski atletski savez u objavi na društvenoj mreži X u srijedu navečer.

"Britanski atletski savez s tugom je primio vijest o smrti bivšeg britanskog bacača kugle, Geoffa Capesa. Izražavamo sućut njegovoj obitelji i prijateljima", stoji u objavi.

Uz svoje dvije pobjede, Capes je još četiri puta završio na postolju u natjecanju najjačeg čovjeka svijeta.