VELIKA ŠTETA /

Tin Srbić je teško pao i ostao bez medalje: U suzama dočekao ocjenu

• Tin Srbić je teško pao i ostao bez medalje: U suzama dočekao ocjenu

Tekstualni prijenos finala iz vježbe na preči mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

5.8.2024.
9:59
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić ostao je bez medalje na Olimpijskim igrama u Parizu u ponedjeljak, dok je zlato u natjecanju na preči osvojio Japanac Oka Shinnosuke.

'TUŽAN I RAZOČARAN' /

Benović jasan: 'To me koštalo medalje i zato ću žaliti, a zakinuli su me i suci'

Olimpijski i svjetski viceprvak je u polufinalu bio drugi, a finale je završio kao osmi s ocjenom 11.333 nakon što je pao s preče a onda i pogriješio.

Zlato je osvojio Shinnosuke, koji je osvojio broncu na ručama, s ocjenom 14.533, dok je srebro pripala Kolumbijcu Angelu Barajasu. Broncu su podijeli Kinez Zheng Boheng (13.966) i Tajvanac Chia Hung Tang (13.966).

Jučer je u finalu preskoka nastupio Aurel Benović koji je na kraju bio peti, a Benović je nastupio i u kvalifikacijama partera gdje se nije uspio plasirati u finale jer je kvalifikacije završio na 10. mjestu.

Do sada je Hrvatska osvojila dvije olimpijske medalje iz gimnastike. Filip Ude je 2008. u Pekingu osvojio srebro dok je Srbić na Igrama u Tokiju prije tri godine bio srebrni.

TIJEK DOGAĐANJA

Gimnastika, finale na preči

14.15 Tin Srbić je pao s preče, velika šteta. Nastavio je vježbati nakon pogreške, ali zaredao je pogreške i ostao bez medalje.

14.13 Zhang nije dobro odradio saskok, sljedeći je na redu Tin Srbić.

14.07 Jedan za drugim gimnastičari padaju ili rade pogreške, nadajmo se da neće i naš Tin.

14.01 Prvak Azije Oka je nakon četiri od osam gimnastičara, trenutno vodeći.

13.52 Jedan od glavnih favorita, Tang, pao je sa preče.

13.50 Krenulo je natjecanje prve grupe od četiri gimnastičara, Tin Srbić će sedmi na preču.

13.40 Početak finala kasni zbog programa dodjele medalja u ženskoj konkurenciji, što se odužilo.

--------------------------------------

Hrvatski gimnastičar, Tin Srbić, prije devet dana je izborio finale Olimpijskih igara na preči, svojoj omiljenoj gimnastičkoj disciplini.

Osvojio je dečko iz zagrebačke Dubrave srebro na Olimpijskim igrama u Tokiju, a u ove tri godine je ostao u samom vrhu svjetske gimnastike.

Tekstualni prijenos finala iz vježbe na preči pratite od 13.30 na portalu Net.hr.