ŠVEĐANIN JE BIO PREJAK: / Gaćina ispao na korak do medalje

3.10.2015.
16:59
PIXSELL, Sanjin Strukic

Iako rezultat to ne pokazuje zorno, Gaćina je protiv 38. igrača s ITTF rang-liste odigrao potpuno ravnopravan meč i ne bi bilo čudno da je konačan rezultat bio obrnut. Odlučivale su nijanse koje su u ovom slučaju presudile na stranu švedskog reprezentativca.

Ključni četvrti gem

Nakon što je Gaćina osvojio prvi gem s 11-9, a Šveđanin istim rezultatom dobio sljedeća dva. Četvrti gem pokazao se ključnim. U njemu je Gerell poveo 10-6, Gaćina osvojio sljedeća četiri poena, ali je Šveđanin zaustavio taj niz i s nova dva uzastopna poena ipak stigao do prednosti 3-1 u gemovima koja se pokazala nenadoknadivom za hrvatskog reprezentativca.

U polufinalu protiv Freitasa

Gerell će u polufinalu igrati protiv Portugalca Marcosa Freitasa, koji je prije četiri godine na EP-u u Gdanjsku s Andrejom Gaćinom osvojio zlatnu medalju u konkurenciji parova. Obojica će se boriti za mjesto u svom prvom pojedinačnom finalu na europskim prvenstvima.