staza na kojoj jure 140 na sat / Stravičan pad jednog od najboljih skijaša na spustu u Wengenu: Nepomično ležao, prevezli ga u bolnicu

Izgubio je kontrolu, počeo padati na lijevu stranu, a zatim nezaustavljivo kliziti i kotrljati stazom. Udario je u zaštitnu ogradu

13.1.2024.
15:44

Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde (31) teško je ozlijeđen nakon stravičnog pada na utrci spusta u Wengenu u subotu.

Aleksander Aamodt Kilde

Jedan od najboljih skijaša pao je pred samim ciljem. Posljednjih dana patio je od nepoznate bolesti zbog čega vjerojatno nije bio u punoj snazi.

Izgubio je kontrolu, počeo padati na lijevu stranu, a zatim nezaustavljivo kliziti i kotrljati stazom. Udario je u zaštitnu ogradu, ali nije ga uspjela zaustaviti. Cijelo vrijeme izgledao je nepomično.

Helikopterom je odmah prevezen u bolnicu, a još se ne zna u kakvom je stanju. Utrka je bila prekinuta pola sata.

Lauberhornrennen je najizazovnija utrka Svjetskog kupa. Na nekim dijelovima staze skijaši postižu brzinu od 140 km na sat.

Kilde je bio prvak Svjetskog kupa 2020. godine, a ima 21 pobjedu i 48 podija. Osvojio je dva mala globusa u spustu i dva globusa u superveleslalomu, a nedavno je stajao na postolju u veleslalomu zajedno s Filipom Zubčićem.