Spektakularna proslava rođendana u Areni!

Hokejaši Medveščaka upisali su drugu pobjedu u zagrebačkoj Areni u trećoj odigranoj utakmici. U sklopu 41. kola EBEL lige Medvjedi su pred 15 tisuća gledatelja savladali KAC Klagenfurt 3:1.

13.1.2012.
22:19

Prva trećina završila je 1:0 za Medveščak, a strijelac je bio Joel Prpić na asistenciju Franka Banhama u 12. minuti. Drugi je period igre obilovao isključenjima, a pet minuta prije kraja izvan leda je do kraja susreta morao Saša Martinović zbog udarca laktom. Petominutni period s igračem više na ledu gosti su iskoristili za gol, točnije zabio je u 37. minuti Christopher Bradner iz odbijanca poslije udarca Davida Schullera. Izjednačenim se rezultatom ušlo u posljednju dionicu, a ondje je Adam Naglich bekhendom na asistenciju Grega Daya i Vjačeslava Truhna doveo domaćine po drugi put u vodstvo. Konačnih 3:1 djelo je Tomislava Zanoškog 19 sekundi prije kraja susreta u situaciji kad je Klagenfurt izvadio vratara. "Svaka čast KAC-u, ali nije nas se moglo zaustaviti. Igrali smo bolje nego u posljednje dvije utakmice. Čestitam navijačima, od njih nema boljih", veli Zanoški.

Vrlo dobro su se Medvjedi snalazili s igračem manje.

"To i vježbamo cijelu godinu, sada se isplatilo", dodaje strijelac trećeg gola.

Trener Marty Raymond, čija je momčad uputila 35 udaraca na vrata Austrijanaca bio je ponosan.

"Iza nas je vrlo teška utakmica, ali u sjajnoj smo poziciji. Iako je prva linija zabila prvi gol, sve su četiri igrale sjajno. Dogovor je bio da igramo čvrsto na tijelo, poslušali su me. I Zanoški je bio odličan, brz je, no cijela je momčad odigrala kako sam tražio. Daju sve od sebe, rade ono što im kažem i postajemo sve bolji", dodao je trener Zagrepčana.

Medveščak – Klagenfurt 3:1 Villach – Linz 2:1 Graz – Znojmo 2:1 Alba – Olimpija 6:7 Vienna – Salzburg 3:4 (produžetak) Redoslijed: 1. Linz 56 (37 utakmica) 2. Medveščak 49 (37) 3. Salzburg 49 (37) 4. KAC 44 (37) 5. Olimpija 43 (37) 6. Alba Volan 42 (38) 7. Vienna Capitals 37 (38) 8. Graz 37 (37) 9. Villach 36 (37) 10. Znojmo 32 (38) 11. Jesenice 25 (37)