Spektakl u Zagrebu počeo na najljepši mogući način!

Hokejaši Medveščaka su u prepunoj zagrebačkoj Areni pred 15 tisuća navijača pobjedom započeli ledenu ludnicu Ice Fever. Prvi su u goste u 39.

8.1.2012.
20:04

Dvoipolsatni spektakl započeo je vrlo atraktivnim predstavljenjem igrača, a navijači su tijekom cijele utakmice bučno bodrili svoje ljubimce.

Prve dvije trećine završile su bez pogodaka, a Medvjedi su pred kraj utakmice publiku bacili u trans i upisali pobjedu od 2:0 golovima Daya i Zanoškog.

Medveščak je pobijedio potpuno zasluženo, o čemu svjedoči i omjer udaraca na gol 44-20. Robert Kristan je obranio svih 20 udaraca, dok je bivši vratar MedvjedaGašper Krošelj dva puta pokleknuo u drugom dijelu treće trećine.

Medveščak je poveo u 51. minuti, kada je Vjačeslav Truhno lijepo proigrao Grega Daya, koji je izbio sam s desne strane pred Krošelja te ga je svladao udarcem pod prečku. Za novu radost brojnih gledatelja koji su ispunili Arenu, pobrinuo se Tomislav Zanoški, koji je u 57. minuti oduzeo pločicu igračima Jesenica, sjurio se prema Krošelju i svladao ga lijepim udarcem za svoj 10. pogodak ove sezone.

Medveščak je pobjedom zadržao drugo mjesto na ljestvici sa 46 bodova, koliko ima i Salzburg na trećem mjestu. Vodeći Linz, koji je u ovoj rundi kod kuće pobijedio Albu Volan 4:0, ima 10 bodova više.

Već u utorak slijedi novo uzbuđenje u Areni. Na redu je Alba Volan.

"Mlada momčad Jesenica bila je puna sebe i napumpana adrenalinom pred ovakom publikom, a mi smo bili umorni od putovanja. Ovo sad postaje tradicija teških utakmica protiv Jesenica, očito je da volimo igrati jedni protiv drugih. Zadovoljan sam s dečkima, imamo dva boda i počinje prava borba za doigravanje, sve ostalo je manje bitno", komentirao je trener Medveščaka Marty Raymond.

Medveščak – Jesenice 2:0 Linz – Alba Volan 4:0 Salzburg – KAC 6:2 Vienna Capitals – Graz 1:5 Znojmo – Olimpija 2:3 (penali) Redoslijed: 1. Linz 56 (35), 2. Medveščak 46 (35), 3. Salzburg 46 (35), 4. KAC 42 (35), 5. Olimpija 41 (36), 6. Alba Volan 40 (36), 7. Vienna Capitals 36 (36), 8. Graz 33 (35), 9. Villah 32 (35), 10. Znojmo 30 (36), 11. Jesenice 25 (36)