30.3.2012.
10:17

Penguinsi su izgubili kod New York Islandersa 5:3. Više od samog poraza, kojim su opet pali na pet bodova zaostatka za vodećom momčadi svoje divizije i konferencije New York Rangersima, zabrinulo ih je ranjavnje njihova kapetana Sidneyja Crosbyja, koji je početkom druge trećine utakmice dobio pak u lice.

Ostao je Crosby, koji se prije devet utakmica vratio na led drugi put u 14 posljednjih mjeseci nakon kroničnih problema s posljedicama teškog potresa mozga, ležati na ledu čitavu minutu prije no što je s ručnikom na licu, vidno okrvavljenim, otišao u svlačionicu.

Nakon nepunih deset minuta ipak se vratio na klupu, a uskoro i nastavio igrati kao da se ništa nije dogodilo. Josh Bailey zabio je dva gola za Islanderse, Jevgenij Malkin, Jordan Staal i Pascal Dupuis po gol za goste.

New Jersey – Tampa Bay 6-4 NY Islanders – Pittsburgh 5-3 Toronto – Philadelphia 1-7 Boston – Washington 2-3, penali Minnesota – Florida 3-2, produžetak Chicago – St. Louis 4-3, penali Phoenix – San Jose 2-0