OSVETIO MU SE / Pucar prošao u osminu finala: Pobijedio 22. stolnotenisača svijeta

Sada ga čeka 16-godišnji Japanac Sora Matsushima, koji je nedavno osvojio drugo mjesto na turniru u Brazilu

19.10.2023.
22:04
profimedia

Hrvatski stolnotenisač Tomislav Pucar plasirao se u osminu finala WTT Contendera u Antalyji.

PONOS HRVATSKE /

Petra Uglešić još jednom pokazala da je najbolja: Uz svjetsku titulu kući je donijela i europsku

Pucar, koji se trenutačno nalazi na 44. mjestu na svijetu, je u prvom nastupu svladao Egipćanina Omara Assara sa 3-1, inače 22. igrača svijeta.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo.

Njih dvoje posljednji put su se susreli na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi gdje je Assar slavio sa 4-0. No, ovog puta gledali smo drugačiji rasplet. Pucar je krenuo silovito, osvojio prva dva seta sa 11-7 i 11-4, a vodio je i u trećem setu sa 4-0, ali Assar se vratio te smanjio na 2-1. Nije to poremetilo Pucara koji četvrti set dobio sa 11-7.

Sada ga čeka 16-godišnji Japanac Sora Matsushima, koji je nedavno osvojio drugo mjesto na turniru u Brazilu, a u Muscatu je igrao četvrtfinale. Japanac je u prvom susretu sa 3-1 svladao Ukrajinca Zmudenka.

Filip Zeljko (133.) poražen je u 1. kolu od Kao Chenga-Juija sa 2-3. Tajpežanin je bolje otvorio meč, poveo je 2-0, da bi se naš stolnotenisač vratio i izjednačio. No, u odlučujućem setu 18-godišnji Tajpežanin, koji drži 31. mjesto na svijetu, je slavio sa 11-5.

Od turnira se oprostio i Andrej Gaćina (59.) od kojeg je bolji bio Japanac Hiroto Shinozuka (32.) sa 3-1 (7, 8, -8, 8).

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.