KAKVA ŠTETA /

Mlada Hrvatica na EP-u u Beogradu do petog mjesta: Šest stotinki bila udaljena od medalje

22.6.2024.
19:02
Luka Stanzl/PIXSELL

Mlada hrvatska plivačica, 17-godišnja Jana Pavalić zauzela je peto mjesto u finalu utrke na 50 metara slobodno na Europskom prvenestvu u Beogradu, a medalja joj je izmaknula za samo šest stotinki.

PALA ODLUKA /

HNS saznao kaznu UEFA-e za incidente na utakmici Hrvatske i Albanije

Pavalić, koja je u petak bila najbrža u polufinalu s novim hrvatskim rekordom od 24.67 sekundi s kojim je ispunila i A olimpijsku normu, u finalu je plivala 24.85 sekundi.

Sve do završnih pet metara bila je rame uz rame s Mađaricom Petrom Senanszky, koja je u konačnici osvojila zlato sa 24.56, ali je 'promašila' ulazak u cilj pa su ju pretekle i srebrna Grkinja Theodora Drakou sa 24.59, brončana Dankinja Julie Kepp Jensen sa 24.79 te četvrta Poljakinja Kornelia Fiedkiewicz sa 24.82.