NIJE IŠLO /

Pavalić i Miljenić ostali bez polufinala: Plivali slabije od svojih najboljih rezultata

Nije bio njihov dan danas

30.7.2024.
13:21

Hrvatska plivačica Jana Pavalić nije se u utorak uspjela plasirati u polufinale na 100 m slobodno na Olimpijskim igrama u Parizu.

KAKVA ŠTETA /

Suci poništili wazari Krišto pa joj dali opomenu zbog koje je izgubila borbu za broncu

Sedamnaestogodišnja Pavalić bila je osma u svojoj kvalifikacijskoj skupini s vremenom 55.77 što je 22 stotinke slabije od njezinog najboljeg rezultata i hrvatskog rekorda (55.55). Njezino je vrijeme bilo 21. u ukupnom poretku na kvalifikacijama, a najbrža je bila Šveđanka Sarah Sjoestroem s vremenom 52.99.

Za plasman u polufinale trebalo je plivati 54.16.

Bez finala je danas ostao i Nikola Miljenić koji je na 100 m slobodno u svojoj kvalifikacijskoj skupini osvojio posljednje, osmo mjesto s rezultatom 49.34 sekundi.

Bio je daleko od svog državnog rekorda (48.13) postavljenog ove godine, a njegovo je vrijeme lošije i od rezultata koji je imao prije tri godine u svom olimpijskom debiju u Tokiju (49.25), gdje je u kvalifikacijama osvojio 28. mjesto.

U Parizu je završio na 33. mjestu u konkurenciji 79 plivača, a za plasman u polufinale trebalo je plivati 48.41 sekundi.