OVO SE NE VIĐA ČESTO: / Spektakularnim bacanjem u cilj zaradila posjekotine i modrice, ali i olimpijsko zlato!

Nevjerojatna je bila završnica finalne utrke na 400 metara za atletičarke na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

16.8.2016.
9:10
AFP, ANTONIN THUILLIER

Zlatnu medalju osvojila je Shaunae Miller s Bahama i to na uistinu spektakularan način. Vodila je 22-godišnjakinja veći dio utrke, a kad je primijetila da je u završnici dostiže Amerikanka Allyson Felix, jednostavno se bacila u cilj. Neobičan potez se isplatio jer je u konačnici slavila s vremenom 49.44 sekunde ispred Felix koja je bila sedam stotinki sporija.

'Sve mi je u magli'

"Jedina stvar o kojoj sam razmišljala bila je zlatna medalja. Sljedeće što pamtim je da sam bila na tlu. Bila je to spontana reakcija, nikad to prije nisam napravila. Imam posjekotine i modrice i nekoliko opeklina", prepričala je nakon utrke Miller i dodala:

"Ni sama ne znam što se dogodilo. Sve mi je u magli. Čula sam svoju mamu kako viče s tribina i pomislila sam: OK, mora da sam pobijedila."

Miller je na lanjskom Svjetskom prvenstvu u Pekingu bila druga iz Felix, ali u Riju je uspjela uzvratiti Amerikanki i spriječiti je da dođe do petog olimpijskog zlata i prvog na 400 metara.