OSIGURAO VELIKI KRISTALNI GLOBUS: / Marcel Hirscher poput Ivice Kostelića

5.3.2016.
16:15
AFP, FABRICE COFFRINI

U teškim, sniježnim uvjetima na zaleđenoj stazi, Hirscher je obje subotnje vožnje bio najbrži te je slavio s ukupnim vremenom 2:12.58, ostavivši drugoplasiranog Francuza Pinturaulta iza sebe za 0.53 sekunde. Treće mjesto osvojio je Norvežanin Henrik Kristoffersen (+1.59).

Hrvatski reprezentativac Filip Zubčić imao je 23. vrijeme prve vožnje, a svoj je konačni plasman pokvario za još jedno mjesto s obzirom na to da je u drugoj vožnji imao 26. rezultat. Zubčić je za Hirscherom zaostao 4.94 sekunde, a najlošiji ovosezonski plasman ostavio je hrvatskog reprezentativca izvan kruga 25 najboljih veleslalomaša svijeta koji imaju pravo nastupa na završnici Svjetskog kupa u St. Moritzu.

Debi 17-godišnjeg Samuela Kolege

Osim Zubčića, u subotu je po prvi put u Svjetskom kupu nastupio i 17-godišnji Samuel Kolega, koji je osvojio 43. mjesto od 44 skijaša koji su završili prvu vožnju, a za Hirscherom je zaostao 7.04 sekunde.

Austrijanac je nakon nastupa u Kranjskoj Gori, svojom 38. pobjedom u Svjetskom kupu, stigao do 721 boda u veleslalomu i 111 bodova prednosti u odnosu na Francuza Alexisa Pinturaulta koji je slavio u prethodna četiri veleslaloma.

Osigurao peti uzastopni trijumf

Hirscher sada ima i 1525 bodova u redoslijedu za Veliki kristalni globus, a drugoplasirani Norvežanin Henrik Kristoffersen zaostaje 333 boda. Kako Kristoffersen ne nastupa u brzim disciplinama, Hirscher je današnjom pobjedom praktično osigurao i peti uzastopni trijumf u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa. Posljednji skijaš koji je uspio osvojiti Veliki kristalni globus prije početka Hirscherove ere bio je Ivica Kostelić koji je slavio 2011. godine.

U nedjelju je u Kranjskoj Gori na rasporedu pretposljednji slalom u ovoj sezoni.