NEVIĐENA LAKOĆA I DOMINACIJA: / Hrvatski majstor šesti put postao europski prvak

Opet je izdominirao konkurenciju te potvrdio da je najbolji

15.5.2019.
15:55
Sanjin Strukic/PIXSELL

Odmah prvog dana Europskog prvenstva u kanu-spustu na divljim vodama Hrvatska je dobila europskog prvaka.

Jasno je da je to Emil Milihram koji je šesti put osvojio europsko zlato u disciplini C-1 classic i time izjednačio učinak na svjetskim prvenstvima. 36-godišnji Varaždinac opet je izdominirao konkurenciju na dosta zahtjevnoj slovenskoj rijeci Soči, no ni ona ga nije mogla spriječiti da još jednom potvrdi da je najbolji s vremenom 18:25.15. Iza sebe je ostavio Čeha Rolenca (18:32.35) te Slovenca Cofa (18:51.35).

Nova prilika sutra

Drugi hrvatski predstavnik Igor Gojić osvojio je 12. mjesto s vremenom 20:09.17.

26.12.2014., Zagreb - 19. Memorijal Tibor Saramo i 44. Novogodisnje-stefanjski spust Podsused-Zagreb u kajaku i kanuu na rijeci Savi. Pobjednik utrke Emil Milihram. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

"Ovim uspjehom Milihram se svakako svrstao među najuspješnije kanuiste svih vremena jer je po broju europskih titula čak i nadvisio legendarnog Talijana Vladija Panatu koji u svojim vitrinama ima čak devet naslova svjetskog i pet titula europskog prvaka", kazao je za Hinu glavni tajnik Europske kajakaške federacije Branko Lovrić.

Milihram će imati šansu osvojiti još jedno zlato i sutra u klasičnoj utrci odnosno disciplini 3xC-1 s hrvatskom ekipom koju će još sačinjavati Luka Obadić i Ivan Tolić.

Prekosutra, u petak, vozit će se pojedinačne sprint-utrke, a u subotu će Prvenstvo završiti ekipnim sprintevima.