LIGA PRVAKA / Neočekivan poraz Juga koji je sad ugrozio svoje četvrto mjesto u skupini

Neočekivan poraz Juga koji je sad ugrozio svoje četvrto mjesto u skupini

17.2.2023.
21:10
Hrvoje Jelavić/PIXSELL

Vaterpolisti Juga AO u današnjem su susretu 8. kola skupine B Lige prvaka u Gružu pretrpjeli neočekivani 11-13 (3-4, 2-1, 2-4, 4-4) poraz od njemačkog Spandaua 04.

Vrlo loša završnica treće i početak četvrte četvrtine

Dubrovčani su vrlo loše odigrali završnicu treće i početak četvrte četvrtine te dopustili suparnicima bijeg na četiri gola razlike (12-8). Ipak, tri minute prije kraja Jug je uspio smanjiti na 12-10 te se obraniti, ali odmah potom i brzopleto izgubiti loptu u pokušaju protunapada kojim se mogao u potpunosti vratiti u igru.

Maro Joković i Franko Lazić su sa po tri gola bili najefikasniji kod Juga AO, dok je Dmitrij Holod postigao čak pet golova za Spandau 04.

Nije im ovo trebalo

Ovim porazom Jug AO je ugrozio svoje četvrto mjesto u skupini, posljednje koje vodi na završni turnir, ostao je na 11 bodova, dok je Spandau 04 skočio na peto mjesto s osam bodova. Na vrhu je Brescia sa 18 bodova, drugi Novi Beograd ima 16, a treći Ferencvaros 15 bodova.

U 9. kolu Jug AO će 28. veljače ugostiti OSC Budimpeštu.